Laureaci plebiscytu "Przedszkole na medal" odebrali nagrody podczas gali w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Pieczyńska

Laureaci plebiscytu "Przedszkole na medal" odebrali nagrody podczas gali w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy

Małgorzata Pieczyńska

- Dla takich chwil warto żyć. To piękne docenienie naszej pracy - mówili laureaci plebiscytu „Przedszkole na medal”, odbierając nagrody podczas wielkiej gali.

Ponad 600 kandydatów, prawie 100 tys. oddanych głosów, pół miliona odsłon w Internecie i mnóstwo cennych nagród - tak w skrócie można by opisać ten wyjątkowy plebiscyt, organizowany wspólnie przez „Express Bydgoski”, „Gazetę Pomorską” i toruńskie „Nowości”. Rywalizacja w nim przebiegała w trzech kategoriach: „Nauczyciel Przedszkola”, Przedszkole Roku” i „Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna”. W auli Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy - partnera plebiscytu - uhonorowaliśmy laureatów w dwóch pierwszych kategoriach. Dodajmy, że nagrody dla grup przedszkolnych powędrowały bezpośrednio do placówek.

Po prostu przygoda życia

- Wciąż nie mogę uwierzyć w to, co się stało - mówi Justyna Arbuz, nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego „Zaczarowany Zakątek”, która wygrała w Bydgoszczy i całym województwie z dorobkiem aż 1360 głosów! - Przeżyłam przygodę życia. To fantastyczne, że tylu ludzi oddało na mnie głosy. Na gali pani Justyna pojawiła się z córeczką Marysią i mężem Sławkiem. - Mąż kibicował mi od początku, więc pewnie zabiorę go na wyjazd do Głęboczka, który jest jedną z nagród, jakie otrzymałam - śmieje się pani Justyna. - Wszystkie prezenty są super. Medal, kosmetyki, voucher na biżuterię, ale najbardziej ucieszył mnie bon na studia podyplomowe w WSB i to ze stuprocentową zniżką! Chcę się rozwijać, więc ta nagroda spadła mi jak z nieba.

W rankingu wojewódzkim drugie miejsce zajęła Kamila Pikor z Przedszkola Niepublicznego „Zameczek II” w Osielsku, a trzecia była Daria Denys z Przedszkola Niepublicznego „Skrzat” w Bydgoszczy. W nagrodę obie panie z osobami towarzyszącymi spędzą weekend w Domu Zdrowia „Lila” w Ciechocinku. Otrzymały też, m.in., bon z 30-procentową zniżką na studia podyplomowe.

Pani Kamila to też triumfatorka w kategorii „Nauczyciel Przedszkola” w powiecie bydgoskim. - Start w tym plebiscycie to było coś niesamowitego - przyznała, odbierając medal i liczne nagrody. - A wynik 1192 głosy traktuję jako fantastyczny bodziec do dalszej pracy.

Dwa cudowne „Zakątki

”W czasie gali uhonorowaliśmy też laureatów miejsc I-III w kategorii „Przedszkole Roku”. W Bydgoszczy tytuł ten zdobyło Przedszkole Niepubliczne „Zaczarowany Zakątek”.

- Działamy dopiero trzeci rok, ale pracują u nas ludzie zaangażowani, po prostu z pasją. I rodzice to docenili, oddając na nas głosy - mówi Irena Jankowiak, dyrektorka placówki. - Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie właściciele przedszkola Katarzyna Ossowska i Michał Bojkowski, którzy dbają o fantastyczną atmosferę i stwarzają świetne warunki do pracy. A tak przy okazji, jesteśmy przedszkolem artystycznym, więc pokaz magika Mariusza Czajki to był idealny prezent dla naszych dzieci. Były wręcz zachwycone.

Nagrodę dla zwycięskiego przedszkola w powiecie bydgoskim - Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego Zakątek Przedszkolaka w Łochowie - odebrały dwie nauczycielki Sandra Marczewska i Agnieszka Hadzicka. - Nasze dzieci już nie mogą doczekać się występu tego magika - mówiły. - Żyliśmy tym plebiscytem i wszyscy cieszymy się z wygranej. To dla nas ważne wyróżnienie.

Galę uświetnił wykład dr. Tomasza Marcysiaka, socjologa WSB, który mówił o uczciwości i mechanizmach, powodujących, że wpadamy w pułapkę niewiedzy.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.