LafargeHolcim ufundował cztery kardiomonitory

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

LafargeHolcim ufundował cztery kardiomonitory

Szymon Cieślak

Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie wzbogaciło się właśnie o cztery nowe kardiomonitory. Zasponsorowała je firma LafargeHolcim.

Urządzenia, które już wkrótce będą monitorowały życie pacjentów w żnińskim szpitalu, przekazała firma LafargeHolcim.

Są to wysokiej jakości kardiomonitory, które sprawdzają się wtedy, kiedy potrzebne jest dokładnie monitorowanie funkcji życiowych pacjenta.

Przy jego pomocy można badać dzieciom i dorosłym m.in. EKG, częstotliwość oddechów, saturację, temperaturę czy ciśnienie. Urządzenia posiadają ekran dotykowy, podświetlane przyciski umożliwiające pracę po ciemku, funkcję przywoływania personelu medycznego czy kalkulator dawek leków. Pracują po ciuchu.

We wtorek po południu w oddziale SOR żnińskiego szpitala zjawili się fundatorzy urządzeń, przedstawiciele Lafarge Holcim: Federico Tonetti, prezes zarządu, wiceprezes Gilbert Roth, dyrektor komunikacji Iwona Burzyńska, a także Stanisław Sobczyk, dyrektor Cementowni Kujawy w Bielawach. Byli też przedstawiciele Pałuckiego Centrum Zdrowia, z dyrektorem Romanem Pawłowskim na czele.

- Czujemy się częścią Pałuk i zależy nam na rozwoju tego regionu. Pomysł współpracy z Pałuckim Centrum Zdrowia pojawił się sześć lat temu i wtedy właśnie zapoczątkowaliśmy wspieranie PCZ. Od tego czasu corocznie staramy się przekazać środki na rzecz szpitala, bo zgodnie z naszą filozofią życie i zdrowie są najważniejsze - powiedział Federico Tonetti.

- My, ludzie przemysłu, doceniamy waszą pracę, wasze codzienne poświęcenie w niesieniu pomocy ludziom. Wiemy też, że służba, bo tak nazywamy państwa pracę, nie jest łatwa i wymaga determinacji. Wiemy też, że ten zakup to jest kropla w morzu potrzeb, ale stare polskie powiedzenie, które już znam, mówi: „grosz do grosza i będzie kokosza“. Zatem głęboko wierzymy, że ta skromna pomoc podtrzyma u państwa płomień nadziei i wiary w sens tego, co państwo robicie - dodał.

Dwa kardiomonitory będą używane na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Dwa kolejne trafią do sali poznieczuleniowej (tzw. „sala wybudzeń“), która właśnie jest przygotowywana. Będzie ukończona na przełomie listopada i grudnia tego roku.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.