Kurier Ucznia. Poznaj ofertę białostockich szkół średnich

Czytaj dalej
Fot. Freepik
Katarzyna Łuszyńska

Kurier Ucznia. Poznaj ofertę białostockich szkół średnich

Katarzyna Łuszyńska

Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Na to pytanie już wkrótce będą musieli odpowiedzieć uczniowie ostatniej klasy gimnazjum, ponieważ za niecały miesiąc rozpoczyna się rekrutacja do szkół średnich. Poprzedzi ją jednak egzamin gimnazjalny, który odbywać się będzie między 18 a 20 kwietnia. Jego wynik, a także średnia ocen i zainteresowania przyczynią się do tego, w jakich szkołach rozpoczną od września naukę tegoroczni absolwenci gimnazjów.

Rekrutacja potrwa do 22 czerwca

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 7 maja o godz. 9. Będzie odbywała się poprzez elektroniczny system rekrutacji, który będzie dostępny na stronie: www.nabor.um.bialystok.pl.

Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej będzie trwało do 22 czerwca. Natomiast osoby zainteresowane nauką w szkole średniej sportowej, mistrzostwa sportowego, szkole z oddziałami sportowymi, czy z oddziałami dwujęzycznymi lub oddziałem międzynarodowym, będą mogły składać je tylko do 18 maja. Tak krótki czas wynika z tego, że będą one musiały wziąć udział w próbach sprawności fizycznej albo w sprawdzianie kompetencji językowych.

Informacja o osobach zakwalifikowanych do szkół zostanie podana 11 lipca o godz. 10.

Szkoły ścigają się w tworzeniu atrakcyjnych profili nauczania

Ci, którzy zdecydują się na naukę w Białymstoku, mają do wyboru licea, technika i szkoły branżowe. Z roku na rok poszerzają one swoje oferty, unowocześniają bazy dydaktyczne po to, by ich uczniowie mieli doskonałe warunki do nauki i rozwoju.

Szkoły dokładają starań, aby ich przyszli absolwenci byli dobrze przygotowani do podjęcia nauki na uczelniach wyższych, ale też świetnie poradzili sobie w pracy. Dlatego swoją ofertę konstruują w oparciu o współpracę z przedsiębiorcami, tworzą klasy patronackie i umożliwiają swoim uczniom wymiany międzynarodowe.

Osoby, które wiążą swoją przyszłość z branżą informatyczną, a w szczególności z grafiką, mogą przyjrzeć się ofercie I Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Ogólnokształcącego, ponieważ prowadzą one zajęcia z grafiki komputerowej. Realizowane są one również w V Liceum Ogólnokształcącym w klasie o profilu informatyka-robotyka. Oprócz grafiki, uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu robotyki. Natomiast w ramach programu opracowanego przez V LO dla klasy dziennikarskiej, uczniowie mają w planie zajęć m. in. komunikację i marketing w mediach.

Uczniowie, którzy interesują się architekturą, powinni wziąć pod uwagę VI Liceum Ogólnokształcące, ponieważ w nim, od drugiej klasy będą uczestniczyć w zajęciach rysunku i grafiki. Podstawy historii sztuki i rysunek w architekturze realizowane będą również w XI Liceum Ogólnokształcącym, w klasie o profilu architektonicznym.

Interesującym kierunkiem, oferowanym przez Technikum Budowlano-Geodezyjne, jest Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Natomiast w Branżowej Szkole I stopnia nr 9, można kształcić się m. in. na kierunku Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Kierunkiem, który zadebiutuje w ofercie edukacyjnej w roku szkolnym 2018/2018 jest Monter stolarki okiennej. Nauka na nim będzie odbywać się w Branżowej Szkole I stopnia nr 5.

Nowe narzędzia promocji oferty szkół

Jeżeli jesteś zainteresowany szeroką promocją szkoły, którą zarządzasz, poprzez internet, skontaktuj się z naszym biurem reklamy mailowo: [email protected] bądź telefonicznie pod numerami: 85 748 74 29 i 604 051 243.

Katarzyna Łuszyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.