Kujawska tylko dla optymistów. Gdy roboty drogowe nakładają się w mieście, bez jasnej i szybkiej informacji nie ujedziesz

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Jarosław Reszka

Kujawska tylko dla optymistów. Gdy roboty drogowe nakładają się w mieście, bez jasnej i szybkiej informacji nie ujedziesz

Jarosław Reszka

Gdyby wszystko odbywało się zgodnie z planami, to budowa linii tramwajowej na ul. Kujawskiej powinna rozpocząć się kilka miesięcy po zakończeniu prac przy przedłużeniu Trasy Uniwersyteckiej. Łatwiej byłoby wtedy przy wjeździe do Bydgoszczy od strony Inowrocławia ominąć Kujawską i z Jana Pawła II wskoczyć prosto na Trasę Uniwersytecką. Ale jest jak jest.

Ale jest jak jest. Z powodów, do których nie ma sensu już wracać, terminy obu budów w tej samej części miasta zazębiły się. W tej sytuacji jeszcze większego znaczenia nabiera jasna i szybka informacja o kłopotach, jakie czekają kierowców na rozkopanych ulicach. A z tym w ostatnich dniach nie było najlepiej. W poniedziałek na przykład ratusz uprzedzał, że od wtorku zamknięty będzie jeden z trzech pasów ruchu na Kujawskiej, a reporter w lokalnym radiu dodał, że w związku z tych czeka nas komunikacyjny armagedon.

Jeżdżę Kujawską dwa razy dziennie. Za długo jednak pracuję w mediach, by dać się wziąć na plewy dziennikarskich zapowiedzi końca świata. We wtorek rano nie przejąłem się więc podpowiedziami, by z Kujawskiej skręcić w stronę Mostu Uniwersyteckiego, tylko ruszyłem w dół, przez plac budowy. I miałem nosa. Drogowcy rano niczego jeszcze nie zmienili, więc do ronda Bernardyńskiego dotarłem w trymiga.

Gdy po południu chciałem tą sama ulicą wdrapać się na skarpę, to wyjazd z placu Kościeleckich na Bernardyńską okazał się karkołomnym zadaniem, ale nie inaczej bywało przecież także przed remontem.Gorzej, że w gąszczu znaków nie dostrzegłem

Przeczytaj dalszą część felietonu

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.