Kuba Rybicki jedzie tam, gdzie grasują niedźwiedzie

Czytaj dalej
Fot. Jakub Rybicki
Katarzyna Kachel

Kuba Rybicki jedzie tam, gdzie grasują niedźwiedzie

Katarzyna Kachel

Wystartowali. Kuba Rybicki z żoną Kasia jadą jednym z najtrudniejszych rowerowych szlaków świata przez Góry Skaliste. Może być niebezpiecznie. Ze względu na dość poddenerwowane niedźwiedzie, jeden z jego odcinków został właśnie zamknięty.

Kasia prowadzi opla, z racji gabarytów i pojemności zwanego Godzillą, Kuba udziela wywiadu. On lubi opowiadać o nowym projekcie w mediach, ona godzinami siedzi nad logistyką trasy. Wie dokładnie, gdzie można zaopatrzyć się w wodę, jedzenie i w których miejscach w razie awarii szukać pomocy. On nie ma do tego głowy. Nudzi go to okropnie, a zresztą i tak sobie poradzi. Lepiej czy gorzej.

Chwała Bogu, że nie jadą tandemem, bo Kasia nie wyobraża sobie, by trasy nie ukończyć, a Rybicki wręcz przeciwnie. Nie uda się? Też fajnie. Oby była dobra zabawa.

Para Polaków wyruszyła właśnie na jeden z najdłuższych i najtrudniejszych rowerowych szlaków świata. Legendarny Great Divide Mountain Bike Route to 4400 kilometrów, 66 km przewyższeń i niebezpieczne zwierzęta. Do tego 90 procent nieutwardzonej drogi, szutrowe nawierzchnie, stare trakty dyliżansów, ścieżki wytyczone przez traperów, poszukiwaczy złota i pionierów odkrywający Dziki Zachód.

Z orzełkiem na piersi

Nie jest turystą, nie mówi też o sobie podróżnik. Bo co to właściwie znaczy w świecie, w którym wszyscy nimi są. Mają te swoje blogi i Instagramy, na których opisują świat od podszewki i z innych stron też. A zresztą budowanie takich kategorii to dla Kuby strzępienie języka, tania egzaltacja. On po prostu wyrusza w drogę i tyle.

W dalszej części dowiesz się:

 • Jakich trudności na trasie mogą się spodziewać?
 • Czy można się przygotować do spotkania z niedźwiedziem?
 • Dlaczego wyprawa jest sprawdzianem dla Kasi i Kuby
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Katarzyna Kachel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.