Kto zostanie nowym wicestarostą powiatu nowosolskiego?

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Jakub Nowak

Kto zostanie nowym wicestarostą powiatu nowosolskiego?

Jakub Nowak

Kto zastąpi Roberta Palucha na stanowisku wicestarosty powiatu nowosolskiego? Dziś (w czwartek, 7 stycznia) powinny odbyć się pierwsze rozmowy w PiS.

Przypomnijmy: w poniedziałek, 4 stycznia, Robert Paluch oficjalnie objął stanowisko wicewojewody województwa lubuskiego.
- To dla mnie ogromny zaszczyt - mówi w rozmowie z „GL” Paluch. Jak jednak dodaje, jego nowa praca, którą sam nazywa służbą, będzie bardzo podobna do dotychczasowej samorządowej działalności. - Zwiększa się jedynie teren. Można powiedzieć, że będę takim starostą, ale „powiatu” lubuskiego - śmieje się Paluch. Już na poważnie podkreśla jednak, że sprawy naszego regionu„cały czas będą mu bliskie”. Zaznacza, że doskonale zna wszystkie bolączki „od środka”. - Myślę, że zorganizuję w powiecie swoje regularne dyżury, być może raz w tygodniu - zapowiada w rozmowie z nami.

Czy będzie to osoba z Prawa i Sprawiedliwości, czy może polityczne szachy ułożą się teraz inaczej

Awans Roberta Palucha każe oczywiście pozostawiać pytanie: co dalej z koalicją w powiecie nowosolskim? Kto zastąpi go na stanowisku wicestarosty? Czy będzie to osoba z Prawa i Sprawiedliwości, czy może polityczne szachy ułożą się teraz inaczej? - Wszystko się może zdarzyć. Koalicja od dawna ma poważne problemy, zresztą wystarczy spojrzeć na wyniki ostatniego głosowania w sprawie szkół - mówi jeden z radnych. Przypomina także, że na początku obecnej kadencji w samorządzie, podczas długich rozmów przy formowaniu większości w radzie, dyskutowano już o innej osobie, nie związanej z PiS, która miała się znaleźć w zarządzie powiatu zamiast R. Palucha. Ostatecznie jednak do tego nie doszło. Czy teraz, przy niestabilnej sytuacji i odejściu Palucha może się coś zmienić?

Ustępujący wicestarosta w rozmowie z „GL” ucina wspomniane dywagacje. - Nie widzę żadnych powodów do zmian, uważam, że koalicja powinna być zachowana w dotychczasowym kształcie. Prawo i Sprawiedliwość na pewno desygnuje kandydata na wicestarostę powiatu - podkreśla. O konkretnych nazwiskach na razie nie chce jeszcze mówić. - Musimy to najpierw, na spokojnie, z kolegami z klubu i z partii omówić. Myślę, że uda nam się spotkać w czwartek (7.01., dop. red.) - zaznacza R. Paluch. - Moją funkcję, wicestarosty, rada musi wygasić w ciągu 30 dni od momentu zaprzysiężenia na wicewojewodę - dodaje.
Do tematu wrócimy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.