Kto zostanie nowym wicestarostą Nowej Soli?

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Jakub Nowak

Kto zostanie nowym wicestarostą Nowej Soli?

Jakub Nowak

W powiatowej giełdzie nazwisk kandydatów na wicestarostę znaleźć można radnego powiatu, radną wojewódzką oraz... nowosolskiego fotografa.

Podczas najbliższej sesji rady powiatu nowosolskiego, nastąpi odwołanie Roberta Palucha ze stanowiska wicestarosty. Przypomnijmy: polityk Prawa i Sprawiedliwości, na początku stycznia, z nominacji premier Beaty Szydło, został wicewojewodą województwa lubuskiego.

W związku z jego odejściem, pojawiło się oczywiście pytanie, kto zastąpi go w zarządzie powiatu. Sam ustępujący wicestarosta, tuż po nominacji, zaznaczał nam, że najpierw wspomniana kwestia musi zostać przedyskutowana w samej partii. Teraz, po niemal trzech tygodniach od tamtych słów, wiemy już nieco więcej.

Robert Paluch: Kandydatem PiS na stanowisko wicestarosty będzie pan Andrzej Wieczorek.

Wspomniane nazwisko, dotyczy znanego nowosolskiego fotografa, który do tej pory nie miał większego doświadczenia w samorządzie. W ostatnich wyborach startował z listy PiS, nie uzyskał jednak mandatu radnego. Czy jego kandydatura uzyska akceptację rady powiatu? Jak się okazuje, mogą być z tym problemy, ponieważ, budzi ona pewne wątpliwości nawet wśród samych rajców PiS...

- Pan Andrzej to dobry fachowiec - rozpoczyna swoją wypowiedź Ryszard Szablowski. - Dobry fachowiec od zdjęć - dodaje jednak po krótkiej chwili. - Uważam, że na tak wysokim stanowisku powinna być jednak osoba z większym samorządowym doświadczeniem. A. Wieczorkowi jeszcze go brakuje - zaznacza w rozmowie z „GL” radny.

Jak zaznacza nam radny powiatu nowosolskiego Ryszard Szablowski, dyskusje o nowym wicestaroście to jedno, a sprawa przetrwania samej koalicji to drugie...
Filip Pobihuszka Jak zaznacza nam radny powiatu nowosolskiego Ryszard Szablowski, dyskusje o nowym wicestaroście to jedno, a sprawa przetrwania samej koalicji to drugie... Na razie jest ona niestabilna.

Podobnego zdania jest także rajca Grzegorz Zwarycz

- Wydaje mi się, że na tak ważnym stanowisku powinna być osoba, która ma większe doświadczenie odnośnie pracy w samorządzie, pan Andrzej jeszcze nie zdążył go zdobyć - komentuje. - Tymczasem, tutaj trzeba wejść do pracy nieco „z biegu”, nie ma już czasu na uczenie się zarządzania samorządem, trzeba z marszu zarządzać bardzo ważnymi i kluczowymi kwestiami - zaznacza. - Osobiście zaproponowałem kandydaturę obecnego radnego, Przemysława Ficnera, który poznał już pracę w samorządzie, jest młody i ambitny - mówi nam G. Zwarycz. Jak dodaje jednak na koniec, jeśli wola większości, zarówno PiS jak i koalicyjnych radnych z KWW Wadima Tyszkiewicza będzie „za” wspomnianym A. Wieczorkiem, to nie będzie tego blokował.

Nieoficjalnie udało się nam również dowiedzieć, że jedną z początkowych kandydatur na stanowisko wicestarosty była radna wojewódzka, Małgorzata Gośniowska-Kola z pow. wschowskiego. - Na razie mówi się już jednak o niej mniej - mówi nam osoba wewnątrz PiS.

Rajca Ryszard Szablowski zaznacza z kolei, że dyskusje o nowym wicestaroście to jedno, a sprawa przetrwania koalicji w powiecie to drugie. - Może zmieni się układ i koalicja będzie np. inna? - pyta tajemniczo. Do tematu wrócimy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.