Wojciech Mąka

Królowie życia są w prokuraturach w regionie? Rzecznik prokuratury prostuje...

O niegdyś bydgoskim prokuratorze Jarosławie Dusiu, obecnie szefie Biura Prokuratora Krajowego, znów zrobiło się głośno - tym razem za sprawą raportu Fot. Prokuratura Okręgowa Bydgoszczy O niegdyś bydgoskim prokuratorze Jarosławie Dusiu, obecnie szefie Biura Prokuratora Krajowego, znów zrobiło się głośno - tym razem za sprawą raportu Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia.
Wojciech Mąka

Szokujący raport stowarzyszenia prokuratorów - ten, kto jest lojalny wobec Prokuratury Krajowej może liczyć na szybkie awanse i profity. W raporcie pojawiają się nazwiska czterech śledczych z regionu i tego piątego - szefa gabinetu ministra Zbigniewa Ziobry - z Bydgoszczy.

W prokuraturze pod rządami Zbigniewa Ziobry doszło do „korupcji instytucjonalnej” - piszą w ujawnionym właśnie raporcie pt. „Królowie życia w prokuraturze” śledczy ze stowarzyszenia Lex Super Omnia. Kierownictwo Prokuratury Krajowej ma kupować lojalność podwładnych nagrodami po 10 tys. zł, dodatkowym wynagrodzeniem i szybką ścieżką kariery.

W raporcie pada kilkadziesiąt nazwisk śledczych. Jest tam m.in. prok. Jarosław Duś - prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, który w 2016 roku wrócił ze stanu spoczynku; uzyskał tytuł prokuratora Prokuratury Krajowej, aktualnie pełni funkcję Dyrektora Biura Prokuratora Krajowego.

- Dodatkowo jest sędzią Odwoławczego Sądu Dyscyplinarnego oraz pełni funkcję redaktora naczelnego „Wojskowego Przeglądu Prawniczego“ - czytamy w raporcie. Dostał już w 2016r. od 4 do 12 tys. zł nagrody, w ub. r. - od 7 do 12 tys. Ma też dodatkowe dochody, m.in. w 2016 r. zarobił 57, 6 tys. zł z tytułu pełnienia funkcji doradcy Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz kwotę 11,5 tys. zł jako... asystent w Akademii Sztuki Wojennej.

W raporcie znajdziemy też kilka innych nazwisk z regionu.

Z dalszej części artykułu dowiesz się o jakie osoby z naszego regionu chodzi i jakie stanowiska obecnie zajmują >>>

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Wojciech Mąka

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

silnamor

A mówią że Korupcja to ZŁO. Nawet, umiłowany nam, Jarosław, krzyczał że walka ze ZŁEM to cel Naszej Partii i Wspólnoty Narodowej. Cel? - a może środek do celu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.