Krok po kroku ku pełniejszej sprawności i odkrywaniu niezwykłej pasji życia
Nie brakuje im motywacji, a dzięki zajęciom nurkowym realizowanym dzięki pomocy stowarzyszenia, wzmacniają pewność siebie i sprawdzają się w wielu niekiedy ekstremalnych sytuacjach. Jak mówią sami nurkowie, woda pomaga zmniejszyć napięcie mięśniowe i dzięki temu mogą oni, łatwiej niż na lądzie, wykonywać ruchy rękami czy nogami. To z kolei ma nieoceniony wpływ także na psychikę osoby niepełnosprawnej. Dzięki temu są wstanie budować poczucie własnej wartości.
Inicjatorem powstania i prezesem tej organizacji jest Krzysztof Trawiński.
- Pomysł zrodził się w 2015 roku. Moim marzeniem było stworzenie grupy, która oprócz odkrycia wspaniałej pasji, nadania swemu życiu nowych barw, będzie stanowić fajną paczkę przyjaciół
- wyjaśnia.
W tym czasie w szeregi stowarzyszenia wstąpiło kilkanaście osób z różnymi niepełnoprawnościami. Są tacy, którzy w codziennym życiu są całkowicie zależni od pomocy innych osób. Kiedy nurkują, to oni są odpowiedzialni za wiele niezbędnych czynności.
Nowoczesna platforma
Na co dzień zajęcia nurkowe są prowadzone na basenie oraz na jeziorze Płotki. To właśnie tam powstaje unikatowa w skali nie tylko kraju, ale i świata, platforma przystosowana specjalnie do potrzeb osób niepełnosprawnych, chociażby takich, którzy na co dzień poruszają się na wózku.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień