Wojciech Mąka

Kończą się sny o budowie bydgosko-toruńskiego odcinka drogi S10

Wczoraj w nocy niedaleko Emilianowa doszło do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku na S10. Fot. Dariusz Bloch Wczoraj w nocy niedaleko Emilianowa doszło do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku na S10.
Wojciech Mąka

Na dobre możemy pożegnać się z bydgosko-toruński odcinkiem ekspresowej S10. Pismo resortu do bydgoskich radnych raczej nie zostawia złudzeń.

- Bydgosko-toruński odcinek S10 jest już koniecznością - uważa Jan Szopiński, wiceprzewodniczący bydgoskiej Rady Miasta. - Jednym z powodów jest bezpieczeństwo. Nie ma dnia na tej trasie, żeby nie było stłuczek, chyba nie ma miesiąca, żeby nie było ofiar śmiertelnych...
Kolejna na tragicznej liście ofiara pojawiła się wczoraj w nocy. W pobliżu miejscowości Emilianowo czołowo zderzyły się fiat ducato i citroen jumper. Na miejscu śmierć poniósł 26-letni mężczyzna, prowadzący dostawczego fiata. Cztery osoby z citroena zostały przewiezione do szpitala. Droga przez około 3 godziny była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli na ten czas objazdy i zaczęli ustalanie przyczyn tragedii.

Kasa idzie na wschód

Co dalej z S10? Nasz odcinek znalazł się w rządowym tzw. „Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2018-2023 (z perspektywą do 2025 roku)”, ale na dość dalekim miejscu. Ze strony rządu PiS padały - przekazywane przez wojewodę i parlamentarzystów - zapewnienia, że dalekie miejsce nie oznacza kłopotów z budową. Przeciwnicy polityczni obecnej ekipy bez ogródek twierdzili, że jest inaczej.

Zaniepokojeni bydgoscy radni wysłali kategoryczne pytanie do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i właśnie dostali odpowiedź. Nie pozostawia ona większych złudzeń.

w dalszej części artykułu:

 • pismo w sprawie S10 bydgoskich radnych do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i odpowiedź na nie
 • opinie bydgoskich randych o inwestycji
 • co dalej z planami budowy S10?
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.