Kluby dogadują się z sąsiadami, albo znikają

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Kluby dogadują się z sąsiadami, albo znikają

Sławomir Bobbe

Wieść, że w dawnym Domu Towarowym „Jedynak” ma powstać nowy klub, zelektryzowała mieszkańców pobliskich kamienic. Przez jakiś czas mieli spokój, bo działające tu kluby Egoist, a później The One zostały zamknięte.

Wcześniej stanowczo protestowali przeciwko burdom na ul. Dworcowej i hałasom z klubów. Czy nowy właściciel uniknie błędów poprzedników i konfliktów z mieszkańcami?

Na podobne problemy skarżą się również sąsiedzi klubu Infinity na Wełnianym Rynku. -Z tego, co wiemy, właściciel dzierżawi ten lokal od BSS, miały być tam usługi gastronomiczne, tymczasem powstała głośna tancbuda - irytują się sąsiedzi.

- Pracownicy Urzędu Miasta mogą przeprowadzić kontrolę przestrzegania przepisów dotyczących hałasu, regulowanych prawem ochrony środowiska. Taka kontrola dotyczy hałasu z głośników, natomiast przypadki zakłócania ciszy nocnej przez bywalców klubu należy zgłosić do straży miejskiej - informuje Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta miasta.

I mieszkańcy chętnie z tej możliwości korzystają (podobnie jak z interwencji policji). Nie ma takiej knajpki w mieście, której nie można „zamęczyć” wezwaniami policji, zgłoszeniami o nocnych hałasach, napuszczaniem kontroli z urzędów. Mieszkańcy o tym wiedzą. Doświadczyły tego Mózg, Światłownia, Seta Disco, PRL, Sailing Club, Zentrum, The One, Śledź Bistro i wiele innych.

Niektórych z wymienionych lokali na mapie miasta już nie ma. Właściciele innych w końcu dogadali się z sąsiadami, ale to tymczasowy pokój, a nowy konflikt może wybuchnąć w każdej chwili.

W dalszej części artykułu przeczytacie:

 • Na jakie kluby w Bydgoszczy skarżą się mieszkańcy
 • Co robią wynajmujący, żeby uspokoić sąsiadów uciążliwych klubów
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.