Kierowcy w Bydgoszczy klną, ale gdy wiadukt stanie...

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Hanna Walenczykowska

Kierowcy w Bydgoszczy klną, ale gdy wiadukt stanie...

Hanna Walenczykowska

Uwaga! W ramach budowy Trasy Uniwersyteckiej powstaje już rondo i wiadukt. Zamknięto także przejazd kolejowy na ulicy Inwalidów.

Wczoraj na bydgoskich ulicach, ku zaskoczeniu kierowców, pojawiły się kolejne utrudnienia.

Zamknięty został przejazd kolejowy na ulicy Inwalidów, co spowodowało, że przez wiele minut samochody stały w korku na ulicy Kamiennej.

Prowadzone są w tym miejscu prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka-Maksymilianowo. Wprowadzono więc czasową organizację ruchu w rejonie przejazdu kolejowego. Utrudnienia potrwają do poniedziałku, 18 września.

W długich kolejkach czekali na przejazd także ci kierowcy, którzy musieli przejechać Glinkami. Drogowcy właśnie przystąpili do budowy ronda łączącego m.in. ul. Karpacką i Ujejskiego.

- W ramach rozbudowy Trasy Uniwersyteckiej prowadzone są także prace przy wiadukcie, który powstanie nad al. Jana Pawła II. Obecnie palowane są jej przyczółki - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. - Ważne jest to, że sytuacja komunikacyjna dla mieszkańców Wzgórza Wolności nie powinna się pogorszyć.

Krzysztof Kosiedowski dodaje, że najwięcej kosztów pochłania obecnie przełożenie kilkudziesięciu kilometrów kabli i rur.

- Jest to gigantyczne zadanie, realizowane od początku - podkreśla Kosiedowski i wymienia, że na przykład Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykorzystuje realizację II etapu budowy Trasy Uniwersyteckiej budując węzeł ciepłowniczy, a Miejskie Wodociągi i Kanalizacja układają rury kanalizacji sanitarnej pod ulicą Niziny.

Zmiany organizacji ruchu dotyczą też komunikacji miejskiej - autobusy linii 66 kursują inną trasą niż do tej pory, a trasa linii 86 się nie zmieni.

Drogowcy od wczoraj pracują przy budowie ronda, do którego dochodzić będzie ulica Karpacka oraz zachodnia część ulicy Ujejskiego (biegnąca w stronę Tucholskiej).

- Dzięki temu mieszkańcy Wzgórza Wolności będą mieli po zakończeniu inwestycji nadal łatwy dostęp do nowego węzła drogowego. Przejazd nad al. Jana Pawła II będzie odbywał się wiaduktem - informują urzędnicy magistraccy i dodają: - W związku z tym etapem prac zamknięte zostanie stare skrzyżowanie ulic Ujejskiego, Glinki, Karpacka (wszystkie wloty).

Rozpoczęcie budowy wymaga zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dlatego też linia autobusowa nr 66 od funkcjonować będzie na innej, czasowo wytyczonej trasie.

- Autobusy w kierunku ul. Wąbrzeskiej od ronda Kujawskiego pojadą ulicami Kujawską, Jana Pawła II, Glinkami, Cmentarną i Dobrzyńską. Natomiast trasa linii autobusowej nr 86 pozostanie bez zmian - informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że od końca maja została zamknięta ulica Glinki, na odcinku od ul. Boya-Żeleńskiego do ul. Magnuszewskiej.

W związku z wyżej wymienionymi pracami na ul. Magnuszewskiej wprowadzono ruch dwukierunkowy, a na skrzyżowaniu ulic Magnuszewska - Glinki - Rozłogi zamknięto wlot ul. Rozłogi oraz na ul. Glinki od strony Jana Pawła II. Roboty powinny zakończyć się już ostatniego dnia września.

Wczoraj zamknięty został też inny ważny odcinek bydgoskich ulic, czyli przejazd kolejowy przy ul. Inwalidów.

- Objazd w obie strony poprowadzony został ulicami Kamienną, Fordońską, Pod Wiaduktem, Konduktorską i Inwalidów - informują bydgoscy drogowcy. - Natomiast od strony Fordonu dojazd będzie umożliwiony ul. Akademicką, Lewińskiego i Inwalidów.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.