Kierowcy cisną na gaz. W pierwszym miesiącu działania policyjna grupa SPEED ujawniła ponad 3,8 tys. wykroczeń na drogach regionu

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polska Press
Małgorzata Pieczyńska

Kierowcy cisną na gaz. W pierwszym miesiącu działania policyjna grupa SPEED ujawniła ponad 3,8 tys. wykroczeń na drogach regionu

Małgorzata Pieczyńska

Policyjne statystyki biją na alarm. Od początku roku na drogach województwa kujawsko-pomorskiego zginęło aż 139 osób. To o 45 więcej niż przed rokiem o tym czasie.

Ubiegły weekend w regionie był zatrważający. W wypadkach śmierć poniosło 7 osób, a 27 zostało rannych. Do najtragiczniejszego doszło w Miradzu (powiat mogileński), gdzie zginęło czworo młodych ludzi w wieku od 17 do 25 lat. Opinią publiczną wstrząsnął też wypadek w Chrośnej (gm. Solec Kujawski), gdzie kierowca nissana almera w trakcie manewru wyprzedzania zderzył się z motorowerzystą i uciekł. W wypadku zginął 25-letni motorowerzysta, a 15-letni pasażer został ciężko ranny. Z kolei w minioną środę w Szczepanowie policjanci z „Zespołu SPEED” namierzyli kierowcę toyoty. Jechał z prędkością 112 km/h (przy ograniczeniu do 90km/h). Ruszyli za nim w pościg, a ten w terenie zabudowanym pędził już 115 km/h.

Ponosi ich ułańska fantazja

- Niestety, od kilku lat najczęstszą przyczyną tragedii na drogach są nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, bądź nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - mówi mł. insp. Maciej Zdunowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.