Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Kiedyś pani radna, dziś osiedlowa pełnomocnik

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss
Sławomir Bobbe

Kiedyś pani radna, dziś osiedlowa pełnomocnik

Sławomir Bobbe

Pełnomocnikiem ds. rad osiedli została Bernadeta Różańska-Majchrzak z Platformy Obywatelskiej. Poległa w wyborach samorządowych, ale ratusz wyciągnął do niej pomocną dłoń.

Bernadeta Różańska-Majchrzak startowała w wyborach samorządowych z okręgu 6 (Kapuściska, Wyżyny, Łęgnowo). Zgodnie z przewidywaniami najwięcej głosów wśród kandydatów PO zebrał Maciej Świątkowski, ale drugie miejsce było niejako „zarezerwowane” dla wieloletniej radnej. Tymczasem z miejskiej rady dość nieoczekiwanie wypchnął ją swoim wynikiem Mateusz Zwolak (1148 głosów wobec 2212 głosów). Platformie pozostało „zagospodarowanie” radnej i jak się wydaje, właśnie się to udało. Bernadeta Różańska-Majchrzak została pełnomocnikiem prezydenta ds. rad osiedli.

- Jestem właśnie po obradach Komisji Samorządności i Statutowo-Organizacyjnej, nikt nie wspomniał o nowym stanowisku w ratuszu. Nie wiemy, czy będzie pełnione społecznie czy na podstawie umowy - zauważa Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Bydgoszczy.

- Warto pamiętać, że tworzenie tzw. gabinetów politycznych zostało zablokowane, więc jeśli jest to stanowisko urzędnicze, to procedura jego obsadzenia zakłada organizację konkursu. W Urzędzie Miasta Bydgoszczy wcześniej taką role pełnił już p. Grzegorz Szymczak, pytanie zatem, co będzie robił pełnomocnik? Musimy poznać dokładnie tę sprawę, jednak samo wzmocnienie działań rad osiedli nie jest złym pomysłem. Dobrze byłoby wyposażyć je w większe kompetencje, których w ciągu lat były pozbawiane.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • co o nowym stanowisku sądzą bydgoscy politycy
 • jaki zakres obowiązków będzie miała pełnomocnik ds. rad osiedli
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.