Kasy na wymianę bydgoskich pieców nie ma. Bo nie...

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/zdjęcie ilustracyjne
Wojciech Mąka

Kasy na wymianę bydgoskich pieców nie ma. Bo nie...

Wojciech Mąka

Klapa programu „Czyste Powietrze”. Fundusz ochrony środowiska w Toruniu - mimo że je ma - nie chce dać pieniędzy na wymianę pieców w Bydgoszczy.

Tak zwaną „uchwałę antysmogową” Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął pod koniec czerwca tego roku. Wynika z niej tyle, że pewne paliwa do ogrzewania domów są dopuszczone do użytkowania, a inne - już nie.

Jest też także obwarowanie, że od 1 stycznia 2024 roku w województwie nie będzie można używać „kotłów bezklasowych”, czyli w skrócie - takich, które nie mają dopuszczenia do użytkowania, bo nie spełniają norm ekologicznych.

Bydgoski program

Według danych miasta, na terenie Bydgoszczy jest ponad 24 tysiące takich pieców. W tym 5 tysięcy pieców kaflowych, w dużej części znajdujących się w zasobach komunalnej Administracji Domów Miejskich!

Ireneusz Nitkiewicz, wiceszef bydgoskiej Rady Miasta, zaczął ostatnio dopytywać, czy Bydgoszcz - biorąc pod uwagę taką liczbę starych pieców, wystąpiła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o dofinansowanie programu wymiany punktów ogrzewania. Bydgoski program nazywa się „Czyste powietrze”.

Prezydent miasta kilka razy występował do wojewódzkiego funduszu z propozycją zawarcia porozumienia dotyczącego wsparcia programu „Czyste Powietrze”. Jaka odpowiedź przyszła?

Czytaj dalej

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.