Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Sławomir Bobbe

Kandydaci na kandydatów na prezydenta Bydgoszczy

Pierwsza trójka ostatnich wyborów samorządowych - Rafał Bruski, Konstanty Dombrowicz i Marek Gralik. Fot. Tomasz Czachorowski Pierwsza trójka ostatnich wyborów samorządowych - Rafał Bruski, Konstanty Dombrowicz i Marek Gralik.
Sławomir Bobbe

Podstawowe pytanie najbliższych wyborów - czy PO obroni fotel prezydenta Bydgoszczy przed kandydatem z PiS? Choć formalnie nawet się nie zaczęła, to kampania wyborcza trwa w najlepsze a z każdym tygodniem będzie coraz ostrzejsza. Co z niej wynika?

W Platformie Obywatelskiej nie ma problemu z wyborem kandydata - miejsca na fotelu prezydenckim po raz kolejny bronił będzie Rafał Bruski. Zadeklarował już dawno, że chce ubiegać się o reelekcję. Staną za nim zgodnie wszyscy działacze. Z wewnętrzną opozycją uporano się tu już dawno, partię wzmocnił też poseł Michał Stasiński, wybrany z listy Nowoczesnej. PO ma doświadczonych samorządowców i działaczy, którzy potrafią organizować kampanię wyborczą. W tym roku uruchomiono również szereg inwestycji, które pokażą prezydenta jako człowieka sukcesu i budowniczego Bydgoszczy.

Poseł Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość) w wypowiedzi dla radia PiK poinformował, że do centrali partii przekazał krótką listę trzech nazwisk kandydatów, którzy najlepiej odnaleźliby się w roli prezydenta Bydgoszczy. Zdradził, że jedna z tych osób to on sam. A pozostała dwójka? Mówi się o tym, że to również posłowie - Piotr Król i Łukasz Schreiber.

- Na razie wszyscy mają równe szanse w nominacji. Sytuacja może się zmienić po rekonstrukcji rządu, jeśli Tomasz Latos otrzyma jakąś propozycję ministerialną - mówi nam jeden z polityków tej partii. - Jest rozpoznawalny i szanowany, jego nazwisko w Bydgoszczy coś znaczy. Łukasz Schreiber świetnie wypada na debatach i w mediach, jest bardzo pracowity, młody i pełen energii. Piotr Król, w przeciwieństwie do posła Schreibera, który używa raczej języka dyplomacji jest bezpośredni i nie boi się mówić o wielu sprawach otwartym tekstem - taki nasz pistolet. To od niego można najczęściej usłyszeć wprost krytykę marszałka województwa czy ostre wypowiedzi na temat konkurentów politycznych. Gdyby zestawić wszystkie walory tych trzech polityków, mielibyśmy super-kandydata.

W dalszej części artykułu przeczytacie, kogo poprą pozostałe ugrupowania

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bobbe

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.