Małgorzata Goździalska

Kandydaci do rady powiatu i sejmiku samorządowego. Oto najbardziej znane nazwiska

Kandydaci do rady powiatu i sejmiku samorządowego. Oto najbardziej znane nazwiska Fot. wa
Małgorzata Goździalska

W wyborach 21 października wybierać będziemy nie tylko prezydenta, wójtów i burmistrzów czy radnych miejskich i gminnych, lecz również radnych powiatowych i wojewódzkich. Kto ze znanych osób kandyduje do Rady Powiatu Włocławskiego, a kto do sejmiku?

Z listy KWW Polskiego Stronnictwa Ludowego między innymi Mariusz Bladoszewski, zastępca dowódcy jednostki w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku i Roman Gołębiewski, były wicestarosta włocławski. Z listy KWW Prawa i Sprawiedliwości o mandat w radzie powiatu starają się m.in. Waldemar Kuta, były prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Saniko", Elżbieta Rzadko-Wolska, była wójt gminy Włocławek, ale tez poeta Mirosław Glazik czy przedsiębiorca Piotr Pędrakowski.

Z Samorządowego Porozumienia Powiatu Włocławskiego startują do Rady Powiatu Włocławskiego m.in. Jacek Jabłoński, prezes włocławskiej spółki miejskiej Baza" oraz Janusz Ostapiuk, były dyrektor wydziału ochrony środowiska w dawnym włocławskim Urzędzie Wojewódzkim, ale również podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

O innych kandydatach przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.