Joanna Krężelewska

Kajakarz podróżnik odwiedził „swoją” szkołę

Od uczniów i przedszkolaków Aleksander Doba dostał piękne urodzinowe laurki. Na wielu było morze i kajak „Olo” Fot. Radek Koleśnik Od uczniów i przedszkolaków Aleksander Doba dostał piękne urodzinowe laurki. Na wielu było morze i kajak „Olo”
Joanna Krężelewska

- Zacznijcie od marzeń. Marzenia zmieńcie w plany, a plany realizujcie. Ale jeśli chcecie zajść daleko, musicie zdobyć wiedzę - przekonywał uczniów Olek Doba.

- Przyjechał! Przyjechał! - podekscytowani uczniowie Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby w Iwięcinie i maluchy z przedszkola „Pod Kogucikiem” z niecierpliwością czekali na swojego gościa. A kiedy zajechał przed budynek szkoły, radości nie było końca. W Zespole Placówek Oświatowych uczy się dziś 92 młodych mieszkańców gminy i każdy z nich doskonale wie, jak trudną przeprawę zakończył 3 września Aleksander Doba.

W artykule przeczytasz o:

 • dlaczego podróżnik odwiedził uczniów
 • przebiegu wizyty Aleksandra Doby w szkole
 • co uczniowie przygotowali dla podróżnika 
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.