Jest odpowiedź ratusza na petycję w sprawie budowy przystanków wiedeńskich w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Małgorzata Pieczyńska

Jest odpowiedź ratusza na petycję w sprawie budowy przystanków wiedeńskich w Bydgoszczy

Małgorzata Pieczyńska

Kierowcy nagminnie nie ustępują pierwszeństwa pasażerom wysiadającym z tramwajów. Sytuacje może zmienić wybudowanie przystanków wiedeńskich. Kiedy może powstać pierwszy z nich?

Dokładnie 19 lipca br. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych przekazało petycję do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego w sprawie budowy przystanków wiedeńskich, w tym tego na ul. Gdańska-Chodkiewicza. Podpisało się pod nią 518 mieszkańców.

Siedem lokalizacji

To właśnie w tym miejscu 25 maja br. samochód potrącił kobietę wysiadającą z tramwaju. - Na tym przystanku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji codziennie od wielu lat - mówi Paweł Górny, przewodniczący stowarzyszenia.

- Potwierdzają to obserwacje nie tylko nasze, ale także okolicznych mieszkańców i motorniczych. Choć jest tu oznakowanie poziome na pasie jezdni i pionowe na przystanku, kierowcy nagminnie nie ustępują pierwszeństwa pasażerom wysiadającym z tramwajów. Na pewno przydałoby się w tym miejscu odnowienie oznakowania poziomego.

W zarządzie dróg usłyszeliśmy, że oznakowanie poziome wraz z przejściami dla pieszych i piktogramy odnawiane są, jak co roku, już od końca czerwca br. Prace są coraz bliżej końca.

W petycji stowarzyszenie, w imieniu mieszkańców, zaapelowało do prezydenta miasta o budowę przystanków wiedeńskich w sumie w 7 lokalizacjach. Oprócz wspomnianej pary przystanków Gdańska - Chodkiewicza, wskazano też te przy ul. Gdańska - Cieszkowskiego (w obie strony), Nakielska-Stawowa (w obie strony) i jednokierunkowy przystanek tramwajowy przy ul. Focha/plac Teatralny. Wszędzie tam torowisko przebiega środkiem jezdni.

O budowie przystanku wiedeńskiego przy placu Teatralnym, który miał być pierwszym tego typu w Bydgoszczy, mówi się od dawna. „Express” o tym, że ma być wybudowany, pisał już w lutym 2016 r.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.