Jedno bez drugiego nie istnieje... Rozmowa z Bydgoszczaninem Roku 2017 profesorem Wojciechem Zegarskim

Czytaj dalej
Fot. brak
Wojciech Mąka

Jedno bez drugiego nie istnieje... Rozmowa z Bydgoszczaninem Roku 2017 profesorem Wojciechem Zegarskim

Wojciech Mąka

- Cel moich obecnych i przyszłych działań jest jeden - maksymalnie pomagać chorym - mówi w rozmowie z nami profesor Zegarski.

Onkolog, nominowany za stworzenie światowej klasy ośrodka chirurgicznego kształcącego lekarzy - chirurgów onkologicznych w oparciu o nowatorskie programy szkolenia z wykorzystaniem innowacyjnych technik zabiegowych. Tak brzmiało uzasadnienie Pańskiej nominacji w plebiscycie Bydgoszczanin roku 2017.
To przede wszystkim ośrodek nie tylko kształcący chirurgów, ale też leczący ludzi. Jedno bez drugiego nie istnieje. Klinika chirurgii onkologicznej w bydgoskim Centrum Onkologii jest jedną z około 420 takich klinik w Polsce. Mimo to, w ubiegłorocznym rankingu tygodnika „Wprost” zajęliśmy pierwsze miejsce w kraju pod względem jakości działania, wyposażenia, umiejętności lekarzy… To jest coś bardzo ważnego dla nas wszystkich.

Skąd taka wyjątkowość?
Implementujemy najnowsze techniki służące skutecznemu leczeniu pacjentów. To nasz cel. To jest najnowocześniejsza klinika w kraju. Kładziemy nacisk na metody małoinwazyjne, połączone z nową metodą leczenia poprzez podawanie dootrzewnowym chemioterapii, oczywiście wszystko poprzedzone diagnostyką na najwyższym poziomie.

Przeczytaj cały wywiad

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Wojciech Mąka

Zajmuję się szeroko pojętą tematyką sądowa i policyjną - od relacjonowania procesów po sprawy kryminalne . Nie stronię także od opisywania spraw związanych z samorządem - zwłaszcza w kontrowersyjnych aspektach. Prywatnie jestem miłośnikiem historii II wojny światowej na jej europejskich teatrach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.