Jak wydawać miliony z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Jak wydawać miliony z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego?

Sławomir Bobbe

Czy rady osiedli dalej powinny opiniować projekty do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego? Czy trzeba stworzyć osobną pulę środków na projekty dla seniorów i młodzieży?

Bydgoszczanie wybrali już propozycje, które będą realizowane w tegorocznym Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Mniej więcej w połowie roku okaże się czy zwycięskie projekty są możliwe do zrealizowania. Od zgłoszenia pomysłu do rozpoczęcia inwestycji minie bowiem około roku. W tym czasie koszty projektów mogły się znacznie zmienić, w praktyce - ich wykonanie zdrożeć. Przed samą realizacją trzeba będzie jeszcze raz przeliczyć wszystkie koszty i ewentualnie z pomysłodawcami zrewidować założenia jeśli ceny okażą się zbyt wysokie. Nie ma bowiem możliwości, by ratusz „dorzucił się” do projektów w BBO. Jedyną możliwością będzie przesunięcie projektu na następny rok albo jego ograniczenie (w przypadku np. siłowni na wolnym powietrzu rezygnacja z jakiegoś urządzenia, by zmieścić się w budżecie).

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.