Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wojciech Mąka

Jak się „kupuje” policjantów za bydgoskie pieniądze

Bydgoszcz przeznaczyła 65 tysięcy złotych na modernizację policyjnego auta z kamerami na dachu. Auto wciąż stoi w siedzibie „drogówki”... Fot. Dariusz Bloch Bydgoszcz przeznaczyła 65 tysięcy złotych na modernizację policyjnego auta z kamerami na dachu. Auto wciąż stoi w siedzibie „drogówki”...
Wojciech Mąka

Bydgoszcz płaci, żeby mieć więcej policjantów pod nosem. Ale wynajmowanie patroli na godziny zaczyna przynosić więcej kłopotów niż pożytku.

Bo pieniędzy na sponsoring jest niewiele w porównaniu z województwem, a dla policjantów to okazja... dorobienia do żałosnej pensji.
Dwieście złotych za 8 godzin służby to nie jest dla nas mało - komentuje znajomy policjant. - Kolejka chętnych jest.

- Nie mogę wykluczyć, że funkcjonariusze biją się o te pieniądze... - mówi podinspektor Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. - Pieniądze trafiają wyłącznie do kieszeni policjanta. Pięć służb to tysiąc złotych brutto do poborów dodatkowo. Ale to patrole po południu i w nocy. Jeśli ktoś jest kawalerem, to mu to nie przeszkadza...

No to dołożyli...

Zasada jest prosta. Prywatne czy państwowe firmy - już po zmianie przepisów - nie mogą dokładać do kasy policji. Wolno to robić tylko samorządom - miast, powiatów czy gmin. Chcą mieć dodatkowe patrole, ładnie wymalowany pokój przesłuchań w komendzie, wykafelkowaną ubikację czy więcej radiowozów, no to płacą. To już nie te czasy, kiedy na bydgoskich radiowozach można było zobaczyć logo popularnego producenta napojów gazowanych.

Z budżetu Bydgoszczy w tym roku wydano na policję 415 tysięcy złotych. Na dodatkowe patrole - 350 tysięcy. To pieniądze dla policjantów z patroli i tych zajmujących się - delikatnie mówiąc - „trudnymi” rodzinami. Ostatnio na sesji Rady Miasta zdecydowano o dołożeniu dodatkowych 60 tysięcy do końca roku.

- Wzmocnienie będzie polegało na skierowaniu 150 patroli dwuosobowych w Bydgoszczy, głównie w rejonie Śródmieścia i Starego Miasta, do końca tego roku - informuje Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta miasta. - Patrole będą obejmować drugą i trzecią zmianę, czyli od godziny 14 do 22 oraz od 22 do 6 rano.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Wojciech Mąka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.