Jak pomóc kobietom po chemioterapii? W Bydgoszczy stanie specjalna strefa, w której można oddać swoje włosy

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik/archiwum Polska Press
Marta Mikołajska

Jak pomóc kobietom po chemioterapii? W Bydgoszczy stanie specjalna strefa, w której można oddać swoje włosy

Marta Mikołajska

W sobotę, 22 maja, w Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy uruchomiona zostanie specjalną strefę fryzjerską, w której mieszkańcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z profesjonalnego strzyżenia w szczytnym celu. Włosy zebrane podczas wydarzenia posłużą do wykonania peruk dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Pomysłodawcą akcji „Daj Włos!” jest Fundacja Rak'n’Roll. W ramach tej inicjatywy kobiety, które straciły swoje włosy w wyniku leczenia onkologicznego, mogą bezpłatnie otrzymać peruki.

"Daj Włos!" w Bydgoszczy. Kto może oddać swoje włosy?

W akcję włącza się również CH Focus w Bydgoszczy. W sobotę, 22 maja, w godzinach otwarcia centrum pojawi się tam strefa „Daj Włos!”, w której wszyscy mieszkańcy miasta i okolic, bez względu na wiek i płeć, będą mogli pomóc kobietom chorującym na raka. Każdy, kto zdecyduje się oddać „włos” w strefie fryzjerskiej, otrzyma darmowe profesjonalne cięcie.

Warunkiem udziału w akcji jest posiadanie włosów, które spełniają kryteria pozwalające na wykonanie peruki: minimum 25 cm długości do ścięcia. Dodatkowo, włosy nie powinny być rozjaśniane, farbowane henną. Nie powinny być również po zabiegach ingerujących w strukturę włosa.

– Z przyjemnością kolejny raz wspieramy szczytną inicjatywę Fundacji Rak’n’Roll. „Daj Włos!” to wyjątkowy i szlachetny program, wymagający szczególnego zaangażowania ze strony naszych mieszkańców. Każdy podarowany włos w ramach inicjatywy to szansa dla kogoś na poprawę jego samopoczucia i samooceny, a także na odzyskanie wiary i siły potrzebnej do przejścia przez chorobę nowotworową. Wierzymy, że tym pięknym gestem bydgoszczanie podzielą się z osobami, które na to niezwykle liczą - podkreśla Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Z uwagi na epidemię, podczas akcji wprowadzone zostaną szczególne zasady ostrożności związane z pandemią koronawirusa. U osób zgłaszających się do strefy cięcia włosów przeprowadzony będzie pomiar temperatury ciała, z kolei u personelu i fryzjerów wykonane zostaną testy przesiewowe. Zapewnione zostaną również środki dezynfekcji i ochrony osobistej i odpowiednia odległość pomiędzy stanowiskami

Gdzie w Bydgoszczy oddać włosy na perukę?

Dobrą wiadomość mamy dla osób, które nie załapią się na sobotnią akcję. Już od kilku lat z fundacją współpracuje kilkadziesiąt salonów fryzjerskich w całej Polsce, które dbają o to, by włosy zostały przygotowane właściwie. W Bydgoszczy są to:

Szczegółowa instrukcja ścinania dla tych, którzy chcą przygotować włosy samodzielnie dostępna jest na stronie Fundacji: www.raknroll.pl.

Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.