Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl pani premier Ewy Kopacz [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow
Tatiana Szczęch, stylistka

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl pani premier Ewy Kopacz [AKTYWNA FOTOGRAFIA]

Tatiana Szczęch, stylistka

Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację pani premier Ewy Kopacz.

Całkiem niedawno pani premier Ewa Kopacz odwiedziła Śląsk. Oceniam dziś stylizację, w której pani premier spacerowała po Katowicach.

Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu obserwuję u pani premier pewien postęp wizerunkowy. Już nie tylko decyduje się na granatowe kostiumy i, na szczęście, wybiera już nie tylko czarne pończochy, tudzież rajstopy.

Ciepłe kolory, które zdominowały ocenianą przeze mnie stylizację, może nie są najbardziej profesjonalne, ale na pewno ociepliły wizerunek naszej bohaterki, a nas nastawiły do niej przyjaźnie. Choć odcienie koloru pomarańczowego, koralowego są niebezpieczne dla cery chłodnych typów urody, należy zwrócić uwagę na to, że w psychologii kolorów kojarzą się one z otwartością i przedsiębiorczością, więc jeśli umiejętnie je wykorzystamy możemy sporo zyskać.

Kiedy mówimy o stroju służbowym i jego kolorystyce warto trzymać się trzech zasad:
1. Stosuj barwy stonowane.
2. Łącz ze sobą maksymalnie trzy kolory.
3. Stopniuj je umiejętnie.
W ocenianej stylizacji wszystkie te zasady zostały zachowane. Szczególna pochwała za bluzkę, która oddaje, czym jest stopniowanie kolorystyczne - świetnie nawiązuje zarówno do żakietu, jak i spódnicy.

Nie mam nic do zarzucenia fasonom. Zgadzają się też wszystkie długości - żakietu i bluzki oraz spódnicy. Dzięki temu cała sylwetka wydaje się być bardzo proporcjonalna.

Cieliste szpilki plus cieliste pończochy to najprostszy zabieg wydłużający nogi i wysmuklający całą sylwetkę.

Jest jednak kilka drobiazgów, które sprawiają wrażenie lekkiej niechlujności - jak na przykład, delikatnie pogniecione ubrania oraz torebka, z której wystaje notes czy kalendarz i papierosy. Następnym razem bardziej zadbałabym o szczegóły. Także sama fryzura oraz makijaż nie są dopieszczone. Choć wizerunek Pani Ewy ze zdjęcia jest poprawny i sympatyczny, brakuje mi w nim jakiejś mocy i energii godnej premiera.

Moja ocena: 4

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch, stylistka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.