Marek Fabiszewski

Jacek Góralski to kolejny piłkarz z Bydgoszczy, po Zbigniewie Bońku i Stefanie Majewskim, który zagra na mundialu

Walką i nieustępliwością niespełna 26-letni JAcek Góralski (nr 27) zdobył sobie uznanie Adama Nawałki. W reprezentacji zadebiutował 14 listopada 2016 Fot. Tomasz Hołod Walką i nieustępliwością niespełna 26-letni JAcek Góralski (nr 27) zdobył sobie uznanie Adama Nawałki. W reprezentacji zadebiutował 14 listopada 2016 w towarzyskim meczu ze Słowenią (do tej pory trzy mecze)
Marek Fabiszewski

Zamiast do kadry, mógł trafić do więzienia - jak sam mówi. Zawisza pozbył się go, ale się nie załamał, bo ma charakter. Dlatego pojedzie na mundial do Rosji.

Kariera Jacka Góralskiego nie była usłana różami. Od Zawiszy Bydgoszcz, gdzie pozbyto się go zbyt lekko, do reprezentacji Polski, łatwej drogi nie miał.

Na początku był żal

- Był w jego życiu taki moment, że chciał już kończyć z piłką - wspomina trenujący go wiosną 2011 roku w III-ligowej Victorii Koronowo Zbigniew Stefaniak. - Jak przyszedłem, to on był bardzo sfrustrowany, był w nieciekawym stanie psychicznym. Bardzo narzekał na Zawiszę, że odszedł niezauważony, niechciany. To bardzo go bolało, bo on był wychowankiem Zawiszy. Narzekał, że oddano go bez mrugnięcia okiem, że nikt się nim nie interesował. Słyszałem, że później w paru wywiadach na tego Zawiszę nadawał i wtedy, jak go trenowałem, też. Aż w końcu mu powiedziałem: przestań, ile można. Było, minęło, zapomnij, nie można wiecznie żyć tym, co było, nic nie zmienisz, musisz myśleć o swojej przyszłości. Tłumaczyłem mu, żeby trenował dalej, żeby grał.

I tak Jacek Góralski zrobił. Bo to jest chłopak charakterny, chłopak z Londynka, ze Śródmieścia, niezły łobuziak.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Fabiszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.