Ile kosztują nieostrożne słowa? Radny przegrał z prezydentem

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Paweł Kaniak

Ile kosztują nieostrożne słowa? Radny przegrał z prezydentem

Paweł Kaniak

Prezydent Rafał Bruski wygrał przed Sądem Okręgowym sprawę o ochronę dóbr osobistych, którą wytoczył radnemu Bogdanowi Dzakanowskiemu.

Przypomnijmy: w lutym 2016 roku przed bydgoskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa pod hasłem „Równi i równiejsi”. Radny Bogdan Dzakanowski zarzucił wtedy prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, że po znajomości oraz z miejskich pieniędzy załatwił doprowadzenie wodociągu i utwardzenie drogi do domu przy ul. Saperów na Jachcicach byłego wiceprezydenta Bydgoszczy Łukasza Niedźwieckiego.

- Od mieszkańców dowiedziałem się, że doszło tam do nieprawidłowości. Zadałem publicznie pytanie panu prezydentowi na ten temat, ale nie otrzymałem odpowiedzi - wyjaśniał na łamach „Expressu” radny Dzakanowski.

Po konferencji „Równi i równiejsi” obóz prezydenta ogłosił, że słowa radnego są nieprawdziwe i znieważają Rafała Bruskiego. - Prezydent nie kazał utwardzać drogi do domu pana Łukasza Niedźwieckiego. Nie zajmuje się takimi sprawami - przekonywał wówczas Michał Sztybel, dyrektor Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Prezydent nie kazał utwardzać drogi do domu pana Łukasza Niedźwieckiego. Nie zajmuje się takimi sprawami

Spór w sądzie

Włodarz miasta domagał się przeprosin. Nie doczekał się ich, więc jako osoba prywatna pozwał radnego do sądu. Twierdził, że Dzakanowski rozpowszechnia kłamliwe informacje i narusza jego dobra osobiste. Bogdan Dzakanowski nie zamierzał przepraszać, bo nie czuł się winny.

W dalszej części tekstu:

 • Szczegóły orzeczenia sądu w sprawie, którą prezydent Bruski wytoczył radnemu Dzakanowskiemu.
 • Wideo i zdjęcia z Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Paweł Kaniak

Moją przygodę z dziennikarstwem zacząłem na stażu w „Trybunie Śląskiej" w Katowicach, później pisałem dla miesięcznika „Gospodarka Śląska”. Od 2010 roku pracuję w Bydgoszczy – po krótkiej przygodzie z magazynem sportowym „Sport Plus” rozpocząłem pracę w redakcji „Expressu Bydgoskiego”. Początkowo w dziale dodatków lokalnych, później w redakcji online, a obecnie jestem dziennikarzem działu miejskiego w Bydgoszczy. Piszę o codziennym życiu miasta, podejmuję interwencje związane z problemami mieszkańców zajmuję się m.in. tematami społecznymi, politycznymi, edukacyjnymi, miejskimi inwestycjami, obserwując wydarzenia w kraju opisuję je lokalnie – po bydgosku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.