I tylko Beaty Polakom żal... [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Hanka Sowińska

I tylko Beaty Polakom żal... [komentarz]

Hanka Sowińska

Wychowani na piosenkach Piotra Szczepanika zapewne pamiętają frazę: „A na imię miałaś właśnie Beata/Piękne imię musisz przyznać, miła ma...”.

Od czwartkowego wieczoru zwolennicy byłej premier Beaty Szydło (politycznie neutralni rodacy również), mają prawo pozostawać w osłupieniu. Jak to? Świetna Beata, miła i sympatyczna twarz „dobrej zmiany” odsunięta na boczny tor! Dlaczego? Co zrobiła nie tak, komu podpadła, jakie błędy popełniła?

Mnożą Polacy pytania, a odpowiedzi brak. Czy chodzi tylko o to, że musiano poświęcić człowieka na ołtarzu partyjnego interesu? Nikt z PiS, z prezesem na czele, nie uznał za stosowane wyjaśnić powodów, dla których Szydło musiała złożyć rezygnację (rzecznik rządu o nowych wyzwaniach coś przebąkiwała!). Wniosek: rządząca klasa polityczna okazała się formacją bez klasy!

Za to opozycja nie szczędzi ekspremier słów otuchy. Paweł Kukiz, lider Kukiz’15 przyznał: - Jest mi jej po ludzku żal.

Mówił, że „czołgana przez ostatnie miesiące wytrzymała wiele, więc jest silną kobietą”. Chyba jednak się myli. Silna kobieta, znająca swoją wartość, mająca poczucie własnej godności, nie pozwoliłaby, aby nią tak manipulowano. Uzasadnienie, że „pozostaje w rządzie dla kontynuowania „dobrej zmiany”, budzi już tylko politowanie”.


"Bardzo dziękuję za wiele wysiłku dla Rzeczypospolitej". Prezydent przyjął dymisję B. Szydło i desygnował na premiera M. Morawieckiego

Źródło: TVN 24


Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.