Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

I to się nadaje do prasy! Właściwie dlaczego tramwaje wciąż nie jeżdżą przez Babią Wieś i stoi budowa wieżowca?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Reszka
Jarosław Reszka

I to się nadaje do prasy! Właściwie dlaczego tramwaje wciąż nie jeżdżą przez Babią Wieś i stoi budowa wieżowca?

Jarosław Reszka

Kto oglądał „Czterdziestolatka” - a kto kiedyś nie oglądał „Czterdziestolatka” - zapamiętał epizodyczną, lecz świetnie zagraną rólkę Wiesława Drzewicza.

Aktor ten, w latach 1963-1968 występujący na deskach teatru w Bydgoszczy, w serialu pojawił się w odcinku, w którym inżynier Karwowski trafia do szpitala. Gra pana Zdzisława, byłego kelnera, osobnika nadzwyczaj zaangażowanego społecznie, często wykrzykującego zdanie: „I to się nadaje do prasy!”. Z tego powodu w szpitalu brany jest za dziennikarza. Jest to więc rólka komiczna, ale dobrze oddająca sytuację dziennikarza w PRL-u. Z jednej strony kneblowała go cenzura, z drugiej strony, jeśli już dziennikarska krytyka przedostała się do mediów, to nie pozostawała bez echa. Władza pryncypialnie szukała winnych, leciały nie tylko wióry, także głowy…

Jeśli czytam, że urzędnicy chętnie przerzucają się odpowiedzialnością za decyzje, które doprowadziły do zamknięcia odcinka trasy tramwajowej, natomiast nabierają wody w usta, gdy dziennikarz pisze, że tramwaj nie będzie tam jeździł „co najmniej do końca roku”, to mam wrażenie, że coś zostało zamiecione pod dywan.

Dziś dziennikarze mogą sobie pisać, co chcą, pod warunkiem, że nie naruszają interesów reklamodawców. Niestety, z reakcją na krytykę prasową bywa różnie.

Ponad tydzień minął od dnia, w którym napisaliśmy w „Expressie” o nieczynnym odcinku torowiska tramwajowego, prowadzącego z ronda Bernardyńskiego przez Babią Wieś do ronda Toruńskiego. Zamknięto je w listopadzie ubiegłego roku, gdy w stojącej blisko torów kamieniczce pękła ściana, a na ulicy przed kamieniczką pękł asfalt. Związane to było z osunięciem się skarpy, pod którą biegną tory. Początkowo wydawało się, że zbadanie, co w tym miejscu dzieje się pod ziemią, będzie kwestią paru tygodni, po czym tramwaje znów pojada przez Babią Wieś. Nie kursują już dziewiąty miesiąc. Na zakończenie wspomnianego artykułu pojawia się zdanie: „Nikt tego nie chce potwierdzić oficjalnie, ale raczej pewne jest, że tramwaje przez Babią Wieś nie pojadą co najmniej do końca roku”.

Na to zdanie nie doczekaliśmy się z ratusza najmniejszego dementi. Nie rozumiem tego.

Przeczytaj dalszą część felietonu.

Pozostało jeszcze 38% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jarosław Reszka

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

seba19781

Szanowny Panie Redaktorze zgadzam sie z Panem z jednym wyjatkiem....Ten deweloper bankrutuje......Ogolnie jakosc mieszkan budowanych przez tych ludzi to tragedia.....Oni istnieli do teraz tylko dzieki dzialkom i pieniadzam za Mlyny Rothera. ...

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.