Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

„Grypa pocztowych gołębi” dopada listonoszy. Biorą L4

Czytaj dalej
Fot. Maciej Szczot
Katarzyna Paczewska

„Grypa pocztowych gołębi” dopada listonoszy. Biorą L4

Katarzyna Paczewska

28 stycznia rozpoczęła się wśród pocztowców akcja „Grypa pocztowych gołębi”. Na czym polega? Listonosze idą masowo na chorobowe. Objęła ona głównie południowo-zachodnią Polskę, ale mówi się o niej też u nas.

- Czy plucha, czy upał, nosimy ważne listy, przesyłki i pieniądze. Mamy odpowiedzialną pracę, ale w poniżających warunkach i za marne grosze - zdradza jeden z listonoszy.

- Do roznoszenia listów, przesyłek, emerytur dochodzi jeszcze handel. Zniczami i batonami też. To nie jest lekka praca ani godnie opłacana. Ludzie są zmęczeni. A teraz dodatkowo jesteśmy zastraszani - słyszymy od innego pracownika, z regionu w którym protest już trwa.

- Na Poczcie Polskiej bardzo źle się dzieje - mówi jeden z bydgoskich listonoszy. - Dostajemy około 2200 złotych na rękę. Premie? Bardzo rzadko ktoś z nas je widzi. Czarę goryczy przelewa fakt braku ludzi do pracy. Jesteśmy zbyt obciążeni. Robimy swoje, a potem inne tereny. Nikt nie chce przyjść za te pieniądze. A jak ktoś się już zdecyduje, to po tygodniu rezygnuje. Ludzie wytrzymują maksymalnie do pierwszej wypłaty. Torby są coraz cięższe. Ulotek przybywa, mimo, że jakiś czas temu wywalczyliśmy, by ich nie było. Premia? Nikt jej nie widzi. A jak już jakaś się pojawi to bardzo rzadko. Na święta też nic nie było. Nasza poczta zmienia się w kiosk. Bardzo ciężko mają też panie przy okienku. Ludzie wyżywają się na nich. Pracuję długo, ale tak źle nigdy nie było.

Czego domagają się listonosze? Więcej o akcji listonoszy przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Paczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.