Jarosław Miłkowski

Granic nie zamkną, ale kontole mogą być w wakacje

Granica w Gubinie. Fot. Archiwum "GL" Granica w Gubinie.
Jarosław Miłkowski

Straż graniczna planuje wyrywkowe kontrole. Kiedy?

W poniedziałek 25 stycznia Polskę obiegła informacja, że w związku z napływem za Odrę fali uchodźców mają zostać przywrócone kontrole na granicy Polski z Niemcami. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji szybko ją zdementowało. W wydanym oświadczeniu napisało jednak, że analizuje zasadność przywrócenia kontroli granicznych na czas szczytu NATO (ma się odbyć w Polsce 8 i 9 lipca) oraz Światowych Dni Młodzieży (26-31 lipca). Kontrole miałyby być wyrywkowe, tak jak przy okazji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.

- Chcemy mieć kontrolę nad tym, kto wjeżdża i wyjeżdża z naszego kraju w czasie tych wydarzeń. Wszystko to po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Nie będą to jednak kontrole takie, jakie znamy sprzed wejścia Polski do strefy Schengen - mówi nam mjr Piotr Wojtunik z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.