Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Grad obietnic na konwencji PiS. Czy realnych? Rozmowa z posłem Tomaszem Latosem

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Jarosław Reszka

Grad obietnic na konwencji PiS. Czy realnych? Rozmowa z posłem Tomaszem Latosem

Jarosław Reszka

Z posłem Tomaszem Latosem rozmawiamy o sobotniej konwencji krajowej PiS, w której brał udział, źródłach utrzymania parlamentarzystów i wyborach samorządowych.

Zaskoczyła mnie kaskada pomysłów wsparcia dla różnych grup Polaków, które padły na sobotniej konwencji krajowej PiS. Czy to realne? Z drugiej strony, czy z niektórym trzeba było czekać aż 2,5 roku od ostatnich wyborów? Myślę np. o obniżce płaconego przez przedsiębiorców podatku CIT i składki ZUS dla małych firm.

Sądzę, że tak samo jak pan zaskoczona jest opozycja. Spodziewała się, że wystąpienia na naszej konwencji będą głównie zagrzewały do boju, a tymczasem spadł grad konkretów. A czy można było niektóre z rozwiązań zaproponować wcześniej? Nie wszystko da się zrobić od ręki. W tej kadencji od początku stanęliśmy przed trudnymi wyzwaniami – np. programem 500+. Zgadzam się z panem, że teraz najbardziej przełomową decyzją jest obniżka CIT i składki ZUS dla przedsiębiorców. Ta decyzja ma związek z niedawną rekonstrukcją rządu i powołaniem nowego premiera, Mateusza Morawieckiego. Po sukcesie programu 500+ i paru innych rozwiązań już wprowadzonych przez nasz rząd myślę też, że opozycja nie będzie miała odwagi twierdzić, że to mrzonki, obietnice, których na pewno nie uda się spełnić. Wiem, że zaproponowane na konwencji zmiany i programy zostały dokładnie skalkulowane.

Najbardziej uniwersalnym pomysłem jest 300-złotowa wyprawka dla wszystkich uczniów, ale bodaj najdroższym okaże się kompleksowe wsparcie dla starszych Polaków. Może zamiast przeznaczać na to ponad 20 mld zł lepiej byłoby po prostu podnieść emerytury?

Wybraliśmy inną formułę – wsparcie emerytów w tych aspektach życia, w których generalnie najbardziej potrzebują pomocy.

Przeczytaj dalszą część wywiadu.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jarosław Reszka

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.