Gdyńską jedziemy nad torami

Czytaj dalej
Fot. Pawel F. Matysiak
Bogna Kisiel

Gdyńską jedziemy nad torami

Bogna Kisiel

Bałtycka od Gdyńskiej do mostu Lecha bez zwężeń. Zostanie zamknięta Chemiczna. Gdyńską w kierunku Czerwonaka pojedziemy nad torami.

Do 30 listopada ma zakończyć się budowa dróg do spalarni śmieci. Jednak już od soboty kierowcy, jadący Bałtycką, odczują poprawę. - Zmieniamy organizację ruchu - mówi Paweł Śledziejowski, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Zostanie zlikwidowane zwężenie na Bałtyckiej, od skrzyżowania z Gdyńską do mostu Lecha. Ruch będzie odbywał się na dwóch jezdniach, po dwóch pasach w obu kierunkach z lewo- i prawoskrętami.

Na skrzyżowaniu ulicy Bałtyckiej i Hlonda zostaną uruchomione dodatkowe dwa pasy ruchu do skrętu w lewo z Bałtyckiej w Hlonda.

- Zamknięta zostanie ulica Chemiczna od strony skrzyżowania z Gdyńską, ponieważ na tym skrzyżowaniu musimy położyć nawierzchnię - tłumaczy P. Śledziejowski.

- W związku z tym, że pogoda sprzyja zdecydowaliśmy się na zamknięcie tej ulicy. W tym czasie dojazd do firm oraz posesji, które znajdują się na ulicy Chemicznej będzie odbywał się od Bałtyckiej.

Dokładnie zostanie zamknięty odcinek Chemicznej od Gdyńskiej do wjazdu do hurtowni materiałów budowlanych. To spowoduje również, że fragment Gdyńskiej - od Chemicznej do drogi dojazdowej do ZRUG i Polskiej Spółki Gazownictwa - będzie wyłączony z ruchu. W zamian kierowcy pojadą nowo wybudowaną prawą jezdnią Gdyńskiej.

Będą mogli z niej skręcić w drogę dojazdową do wspomnianych zakładów lub pojechać w kierunku Czerwonaka. Po nowo wybudowanej prawej jezdni Gdyńskiej ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku. I uwaga! Jezdnia ta przebiega na linią kolejową Poznań-Wągrowiec.

W ten sposób kierowcy nie muszą już przejeżdżać przez przejazd kolejowy z rogatkami. Natomiast, jeśli ktoś chce dojechać do Elektrociepłowni Karolin, spalarni śmieci, ZRD czy ECO ZEC, to musi z tej nowej jezdni Gdyńskiej skręcić w prawo (jadąc od strony Czerwonaka musi skręcić w lewo).

- Budowę dróg planujemy zakończyć do 30 listopada - mówi P. Śledziejowski. - Mam nadzieję, że nie będzie bardzo niskich temperatur.

Mogą być problemy z wprowadzeniem pełnego oznakowania poziomego, ale wtedy pojawią się znaki tymczasowe tak, aby można było w pełni przywrócić dla ruchu ulicę Gdyńską. W tym tygodniu przeszliśmy cztery kontrole inspektora nadzoru budowlanego i wszystkie zakończyły się wynikiem pozytywnym. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Bogna Kisiel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.