Gdy twój partner lub partnerka odchodzi. Jak się pozbierać i dalej żyć

Czytaj dalej
Iwona Marciniak

Gdy twój partner lub partnerka odchodzi. Jak się pozbierać i dalej żyć

Iwona Marciniak

Podobno rozstanie, odejście partnera lub partnerki, przeżywa się równie mocno jak jego śmierć. Ale to chyba jednak nieporównywalna strata. No bo gdy umiera ktoś, kogo kochaliśmy, kto dzielił z nami najlepsze i najtrudniejsze chwile, to mimo że pogrążamy się w rozpaczy, nie tracimy poczucia własnej wartości. A gdy on albo ona odchodzi, wyobrażam sobie, że ten kto zostaje, czuje wielki zawód, głębokie upokorzenie. Jak to wygląda z punktu widzenia doświadczonego psychologa?

Wygląda bardzo różnie, bo ludzie, sytuacje, relacje i bagaże są różne. Każdy inaczej przeżywa żałobę i tak samo inaczej rozstanie za życia. Nie da się tego porównać, wartościować czy powiedzieć, które łzy są bardziej gorzkie. Wdowy i wdowcy prędzej wybaczyliby zdradę niż śmierć, z którą długo się nie godzą.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.