Galar Gdański - Rejsy Turystyczne

Czytaj dalej
Wojciech Dolata

Galar Gdański - Rejsy Turystyczne

Wojciech Dolata

Fundacja Galar Gdański została założona w 2018 r. w celu aktywizacji zawodowej osób z wykluczenia społecznego, pielęgnacji polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, działań na rzecz dzieci i młodzieży (w tym edukacji), a także promocji m. Gdańska.

Od 2018 r. Fundacja Galar Gdański realizuje usługę turystycznych rejsów po Gdańsku pod marką Galar Gdański–Rejsy Turystyczne. Rejsy odbywają się replikami historycznych łodzi typu Galar -łodzi, które były rozpowszechnione głównie w XVIII wieku (choć widywane były przeszło 400 lat) i były typem polskiego statku rzecznego używanego do jednorazowego transportu towarów w dół rzeki (m.in. soli, wapna, cynku, mydła, zboża). Galary Gdańskie, o wymiarach 9 x 3 m, zostały specjalnie zaprojektowane oraz wykonane na potrzeby naszej Fundacji, w tym zostały przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Rejsy Galarami dedykowane są również dla rodzin z małymi dziećmi (łodzie są stabilne i nie „kołyszą”, a dodatkowo na pokład łodzi można zabrać wózek dziecięcy lub nosidełko).

Płynąc z nami w rejs, poznaje się Gdańsk z zupełnie innej perspektywy. Do wyboru jest kilka tras, które wiodą przez historyczne miejsca Gdańska, a dodatkową wartością każdej wyprawy są ciekawe opowieści o mijanych obiektach. Fundacja dostarcza swoim gościom przeżyć, których nie doświadczą zwiedzając miasto z książkowym lub wirtualnym przewodnikiem. Oprócz rejsów w ciągu dnia, oferowane są rejsy pozwalające zrelaksować się podziwiając zachód słońca na tle stoczniowych Żurawi oraz rejs po stoczni pod osłoną nocy.

Rejsy odbywają się w kameralnej atmosferze (łodzie są 12-osobowe), na przestronnym i otwartym pokładzie, dzięki czemu goście mogą poczuć się swobodnie i wyjątkowo. Jednocześnie na galarach spełnione są wszystkie standardy bezpieczeństwa, tak aby podróżujący mogli skupić się wyłącznie na przeżyciach towarzyszących wybranej trasie. Małe grono pasażerów pozwala na bezpośrednie rozmowy ze sternikiem, który ciekawą opowieścią tworzy unikalną atmosferę i relacje z turystami.

Podstawowe trasy rejsów:

Nasza oferta dostarcza gościom wartości kulturoznawczych i edukacyjnych –podczas rejsów z pokładu łodzi goście mają sposobność obejrzeć najciekawsze zabytki i budowle, a dodatkowo posłuchać o ich historii i historii samego Miasta Gdańsk.

Trasa rejsu, podczas którego zwiedza się miasto i jego zabytki, jest przygotowana w niestandardowy sposób –trasa wybiega nieco poza utarte, standardowe szlaki, dzięki czemu goście mają możliwość znaleźć się przez chwilę „w innym miejscu” i mogą rozkoszować ciszą i śpiewem ptaków. Tuż za miastem, wypływając za stalowe wrota zwane „Kamienną Śluzą”, znajdują się niesamowite walory przyrodnicze –mała zielona wyspa, na której swoje miejsce upodobały kormorany, łabędzie, które wiją gniazda w pobliskich szuwarach, odnogi rzeczne (Opływ Motławy), a wszystko to w otoczeniu byłych murów obronnych Miasta. Miejsce to pozostawia na gościach ogromne wrażenie.

Rejs wokół Wyspy Ostrów, na której znajduje się Stocznia Gdańsk i Stocznia Remontowa dostarcza gościom dużej wiedzy na temat działania dawnego przemysłu stoczniowego w Gdańsku, ruchu Solidarnościowego, a także jak przemysł stoczniowy zmieniał się w ostatnich latach i jak wygląda obecnie. Rejs odbyty nocą po stoczni, pozostawia dodatkowe, niezapomniane wrażenia.

Marka Galar Gdański –Rejsy Turystyczne uzyskała za swe działania następujące wyróżnienia:

  1. W 2019 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało nam Znak Jakości 2019 Ekonomii Społecznej i Solidarnej w kategorii Debiut Roku (za wprowadzoną usługę rejsów turystycznych w roku 2018)
  2. W lutym 2021 r. zajęcie 1-wszego miejsca w lokalnym Plebiscycie Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2020 w kategorii „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska”

MIEJSCE WYKONYWANIA USŁUGI REJSÓW I REZERWACJE

Galar Gdański - Rejsy Turystyczne

Dokowa 1,
80-863 Gdańsk

e-mail: [email protected]
tel. +48 500 609 999
https://g.page/Galar1?share
www.galar.org

FUNDACJA GALAR GDAŃSKI

AL.GRUNWALDZKA 5,
80-236 GDAŃSK

www.galar.org.pl
TEL. +48 500 609 999
E-MAIL: [email protected]

Wojciech Dolata

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.