Fundacja Mam Marzenie zbiera maskotki dla dzieci przebywających w bydgoskich szpitalach

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/archiwum
Hanna Walenczykowska

Fundacja Mam Marzenie zbiera maskotki dla dzieci przebywających w bydgoskich szpitalach

Hanna Walenczykowska

Ruszyły przygotowania do bożonarodzeniowych akcji charytatywnych. Już można się do nich dołączyć, stając się wolontariuszem lub przekazując maskotkę.

Stowarzyszenie Wiosna, które stworzyło społeczny, charytatywny ruch Szlachetnej Paczki przeżywało kryzys. Konflikt wybuchł o władzę, w mediach pojawiły się podejrzenia dotyczące mobbingu. Potem, w czerwcu, wydano specjalne oświadczenie, w którym poinformowano o składzie nowego zarządu organizacji.

- Zarząd Wiosny potwierdził też w uchwale, że nie będzie wyciągać konsekwencji w stosunku do sygnalistów - osób, które w ostatnich miesiącach informowały media o nieprawidłowościach – zadeklarowały nowe władze.

Pracują jak zawsze

Do redakcji Expressu Bydgoskiego zgłosiła się pani Zofia, jedna z liderek bydgoskiej Szlachetnej Paczki. - Pracujemy w terenie, poza centralą i nie odczuwamy, że coś się zmieniło – oświadcza pani Zofia. - Działamy tak, jak zawsze. Właśnie szukamy wolontariuszy a w listopadzie uruchomimy bazę.

Pani Zofia wyjaśnia, że choć wolontariuszem może zostać także osoba niepełnoletnia, to najbardziej potrzebna jest pomoc osób, które ukończyły 18 lat. Tylko one mogą zająć się prowadzeniem rodziny. Osoby zainteresowane wolontariatem mogą rejestrować się na stronie Szlachetnej Paczki.

- Strona jest bardzo intuicyjna, więc rejestracja nie powinna sprawiać kłopotu - podkreśla nasza rozmówczyni.

Trafia do potrzebujących

Okazuje się, że osoby, które przez wiele lat współpracowały ze stowarzyszeniem obecnie mają wątpliwości.

- Bardzo bym chciała pomóc kolejnej rodzinie – twierdzi pani Katarzyna. - Lada chwila będę pisała do wszystkich, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach Szlachetnej Paczki maila. W zeszłym roku mieliśmy już poważne wątpliwości, czy ze względu na bardzo złą sytuację w zarządzie Wiosny działamy z nimi dalej. Nie chcemy w żaden sposób popierać organizacji, w której odbywają się takie praktyki mobbingowe i siłowe ale po dyskusji doszliśmy do wniosku, że nie znamy drugiej akcji, w której cała nasza pomoc trafia do konkretnej osoby lub rodziny i, że na konflikcie u góry nie powinny cierpieć osoby, które rzeczywiście potrzebują pomocy…

Jak będzie w tym roku? O tym zdecydują ofiarodawcy.

Święta tuż, tuż

W wielu organizacjach również rozpoczęło się przygotowywanie mikołajkowych i bożonarodzeniowych prezentów. Trudno sobie przecież wyobrazić to, by przed świętami do hospitalizowanych dzieci nie przyjechali Motomikołaje, by do bezdomnych nie dotarło „Ciepło w słoiku” lub by Fundacja Mam Marzenie nie spełniła dziecięcych życzeń.

Ofiaruj przytulankę!

Fundacja Mam Marzenie apeluje do bydgoszczan o pomoc.

- Miesiąc przed Bożym Narodzeniem, a dokładnie - 25 listopada - wolontariusze Fundacji Mam Marzenie biorą udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia – informuje pani Magda z tej organizacji. - Tego wyjątkowego dnia staramy się obdarować dzieci przebywające w bydgoskich szpitalach małymi i dużymi pluszowymi „przytulankami”. Misie, które po akcji zostaną jeszcze bez swojego nowego właściciela, wędrują z nami na szpitalne oddziały raz jeszcze - 25. lub 26. grudnia po to, by rozweselić dziecięce buzie.

Udział mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy, instytucje państwowe. Ważne, aby zbierane był jedynie nowe maskotki, które mogą trafić na oddziały onkologiczne. Używane maskotki nawet uprane nie będą mogły trafić do dzieci. Oprócz nowych maskotek można również przekazywać gry planszowe, książki oraz materiały plastyczne. Jeśli chcielibyście Państwo dołączyć do tego wspaniałego łańcucha ludzi dobrej woli, to skontaktujcie się z wolontariuszką nr tel. 723 223 666.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.