Fordon. Kto ma zawór ten ma władzę nad wodą dla działkowców

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Fordon. Kto ma zawór ten ma władzę nad wodą dla działkowców

Sławomir Bobbe

Rodzinna tragedia, jaką była śmierć 61-latka odnalezionego parę dni w Strzyżawie ma swoje nieoczekiwane konsekwencje. Z mieszkania mężczyzny doprowadzano bowiem wodę do działek z ulicy Rataja w Fordonie. Ale zawór zakręcono.

Działkowcy z ulicy Rataja w Fordonie mocno zdziwili się, gdy parę dni temu woda z kranów w ich altanach nie poleciała. Szybko okazało się, dlaczego.

- „Od zawsze” pieniążki za wodę zbierał od nas pan Marek i nigdy nie było z tym problemów. Jednak zmarł, a przy okazji okazało się, że jego działki nikt nie pilnował. A to na niej doszło do jakiegoś wycieku i woda leciała cały czas, stąd wysoki rachunek za zużycie - tłumaczy jeden z działkowców. - Ostatecznie odcięto nam wodę do czasu uregulowania rachunku.

Cztery tysiące złotych za wodę
Mówi się o kwocie powyżej 4 tysięcy złotych, która musi wpłynąć na konto Miejskich Wodociągów i Kanalizacji by woda powróciła na działki. - Nawet nie mamy takiego klienta jak działkowcy z ulicy Rataja. W bloku są trzy liczniki, po jednym dla każdej połowy bloku i jeden specjalnie zliczający zużycie wody dla działkowców. To ten licznik został zablokowany na prośbę rodziny, by w związku z wyciekiem „nie nabijało” na nim dalszego zużycia - tłumaczy Alicja Stróż z biura prasowego Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

55,00 110,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.