Figura Roberta Lewandowskiego z klocków LEGO idzie pod młotek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Czytaj dalej
Lucyna Makowska

Figura Roberta Lewandowskiego z klocków LEGO idzie pod młotek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Lucyna Makowska

Jej właścicielem od roku jest Zbigniew Czmuda, właściciel Pałacu Wiechlice. Kto tym razem będzie mógł cieszyć się dość oryginalną pamiątką?

- Mierzy dokładnie tyle, co jej sławny w piłkarskim świecie oryginał. Zbudowana z 70 tysięcy klocków LEGO figura Roberta Lewandowskiego ostatni rok spędziła w witrynie pałacu w Wiechlinach. Swoją premierę miała na PGE Narodowym przed dwoma laty.

Od tej pory ciesząca się ogromną popularnością postać była atrakcją 20 edycji krajowych i zagranicznych wystaw budowli z najsłynniejszych klocków na świecie. W styczniu tego roku podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował ją za 25 tys. 200 zł Zbigniew Czmuda, właściciel Pałacu Wiechlice, koło Szprotawy. - Dodatkowo dodaliśmy wówczas do aukcji jako atrakcję trzydniowy pobyt dla rodziny z dziećmi w pałacowym apartamencie – mówi Z Czmuda, który postanowił przekazać figurę do ponownej licytacji podczas 27 Finału WOŚP.- Mamy nadzieję ,że w tym roku uzyska większą kwotę.

Figura Roberta Lewandowskiego z klocków LEGO idzie pod młotek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Arch Pałac Wiechlice W 26 Finale WOŚP figura „poszła” za 25,2 tys. zł.

Jesteśmy przekonani, że chętnych do licytacji nie zabraknie. Z. Czmuda znany ze swej charytatywnej działalności, przed trzema laty zdobył statuetkę Człowieka Roku Krono, plebiscytu organizowanego przez naszą redakcję. Pochodzi z Lubelszczyzny, w Wiechlinach, koło Szprotawy wypatrzył zrujnowany w czasach PGR-ów zabytek i postanowił go wyremontować . Po kilku latach pałac stał się prawdziwą perełką, w której chętnie pokazują się sławy, były hokeista Mariusz Czerkawski czy piosenkarka Justyna Steczkowska. To jednak też środek do celu, bo w pałacu i na jego terenach ciągle coś się dzieje - od Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, przez plenery malarskie i koncerty, bale charytatywne. Organizowany przez niego w sierpniu Sylwester z Lejdis, to wydarzenie które na stałe wpisało się w kalendarz pałacowych imprez. Już drugi rok z rzędu towarzyszyły mu bohaterki filmu „Lejdis” - Anna Dereszowska, Iza Kuna, Edyta Olszówka oraz Magdalena Różyczka. Dochód z balu zasili konto fundacji Generado, która pomaga dzieciom dotkniętym autyzmem.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.