Festiwal „Serca bicie” organizowany jest w Bydgoszczy już po raz 11. Znamy program i wiemy, kto wystąpi

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
DW

Festiwal „Serca bicie” organizowany jest w Bydgoszczy już po raz 11. Znamy program i wiemy, kto wystąpi

DW

W tym roku usłyszymy nie tylko piosenki Andrzeja Zauchy, ale i utwory z tekstami Jacka Cygana. Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” zaprezentuje się w nowej odsłonie. Będą niespodzianki!

Sztuka teatralna, spektaklu musicalowo-kabaretowy, spotkanie autorskie i czytanie poezji, a na koniec - koncert galowy, który poprowadzi Jacek Cygan. Przed nami trzy festiwalowe dni.

Dzień pierwszy

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” rozpocznie się 1 czerwca, nietypowo, bo od spektaklu w Teatrze Polskim. „Elling” to sztuka na podstawie powieści „Bracia krwi” norweskiego pisarza, Ingvara Ambjorsena w realizacji krakowskiego Teatru Barakah (reżyseria Anny Nowickiej). Opowiada o dwóch mężczyznach, którzy muszą na nowo nauczyć się życia w wielkim mieście po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego.

Dzień drugi

2 czerwca w kinoteatrze Adria zobaczymy premierowy, 12. odcinek kabaretowo-musicalowego cyklu „Noce Waniliowych Myszy” pt. „QUO VADIS Magiczny Prodiżu” także w wykonaniu aktorów Teatru Barakah (reżyseria: Anna Nowicka, muzyka: Renata Przemyk). Spektakl przeniesie widzów do czasów PRL-u, gdzie bryluje Maryla Narodwicz, grozi Czerwony Generał i wraca duch szalonych lat osiemdziesiątych łudząco podobny do…Andrzeja Zauchy.

Tego samego dnia w Hotelu City odbędzie się wieczór autorski Jacka Cygana, zaprezentuje, m.in. swoje wiersze.

Dzień trzeci

Na poniedziałek, 3 czerwca, zaplanowano koncert galowy, który poprowadzi znany tekściarz. - Nie wiem jak, ale Krzysztofowi Wolsztyńskiemu (pomysłodawcy i organizatorowi festiwalu - przyp. red.) udało się zaprosić gwiazdy, które - dobrze o tym wiem - mają terminarze zapełnione po brzegi na najbliższe dwa lata - mówi Jacek Cygan.

Niektórzy artyści będą być może młodsi od uczestników, ale to same znane i uznane nazwiska. Wystąpią: Monika Brodka, Kasia Moś, Igor Herbut, Wojtek Myrczek, Michał Szpak i Aga Zaryan.

Podczas koncertu usłyszymy nie tylko piosenki Andrzeja Zauchy, ale także utwory z tekstami Jacka Cygana.

- Po to, by poszerzyć repertuar i dać szansę młodym twórcom na sprawdzenie się w interpretacji dobrze znanych piosenek - mówi tekściarz.

Podczas finału wystąpią młodzi muzycy, najlepsi wyłonieni spośród blisko 50-ciu tych, którzy zgłosili się na przesłuchania.. W Operze Nova zaprezentują się: Aleksandra Dzierżawska, Klaudia Kaczyńska, Alicja Kuszowska, Emilia Lech, Klaudia Marzec, Jagoda Różycka, Valentina Taran i Mateusz Wiśniewski.

Bilety na portalu ebilet.pl.

W skrócie:

DW

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.