Dzik rozszarpał psa w Bydgoszczy. Zwierzę zaatakowało na Osowej Górze

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Sławomir Bobbe

Dzik rozszarpał psa w Bydgoszczy. Zwierzę zaatakowało na Osowej Górze

Sławomir Bobbe

Na Górnym Tarasie Osowej Góry dzik zaatakował psa, który był na spacerze ze swoim panem. Pies został dosłownie rozpruty przez dzika, ale żyje.

Do ataku doszło w trakcie spaceru na tzw. Górnym Tarasie Osowej Góry. Informacje o tym przekazał przewodniczący tamtejszej rady osiedla Radosław Ginther, który otrzymał zgłoszenie od właściciela psa. Z informacji nie wynika, czy pies szedł przy nodze właściciela, czy „poszedł w krzaki”, ale prawdopodobne jest, że na smyczy nie biegał. Gdy wypłoszył dzika z zarośli, ten przeszedł do ataku, który pies ledwo przeżył. Właściciel nie odniósł żadnych obrażeń, musiał jednak natychmiast zgłosić się z czworonogiem do kliniki w Łochowie, gdzie pozszywano rany czworonoga.

- Opublikowałem tę informację w mediach społecznościowych by ostrzec mieszkańców. Dzików na Osowej jest mniej niż kiedyś, ale ciągle ich nie brakuje. Żeby nie siać paniki nie publikowałem chociażby filmiku, na którym nagrany jest dzik przy furtce szkoły na ulicy Puszczykowej - mówi Radosław Ginther.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.