Dwór w Sielcu zaprosił w „Admiralski Rejs“

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Dwór w Sielcu zaprosił w „Admiralski Rejs“

Iwona Góralczyk

Zosia Płocińska ze Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich wygrała I Ogólnopolski Konkurs Pamięci Admirała Józefa Unruga.

„Admiralski Rejs“ - konkurs pod takim tytułem wymyśliła i jest jego główną organizatorką Katarzyna Barbara Rodziewicz - kustosz zespołu dworsko - parkowego Dwór Marzeń z Izbą Admiralską w Sielcu koło Żnina.

- Cel? Najprostszy z możliwych. Konkurs ma na celu propagowanie pamięci, dokonań i postawy admirała, żołnierza, jeńca, tułacza, wielkiego wychowawcy wielu pokoleń marynarzy, współtwórcy Marynarki Wojennej, ale także odpowiedzialnego i nowatorskiego gospodarza sieleckiego majątku - mówi pani Katarzyna. - W tym roku wyzwanie dziewiczego rejsu podjęło 46 uczniów.

Oto zwycięzcy pierwszej edycji konkursu! Prace literackie: I miejsce - Zofia Płocińska - SP w Laskach Wielkich, II - Małgorzata Borowska - SP nr 17 w Gdyni, III - Wiktor Imbierowicz - SP w Laskach Wielkich.

Prace plastyczne: I miejsce - Zofia Płocińska - SP w Laskach Wielkich, II miejsce - Oliwia Danych - SP nr 17 w Gdyni, III miejsce - Zuzanna Koładziejska - SP nr 17 w Gdyni.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.