Sławomir Bobbe

Drogie ubezpieczenie OC - dlaczego musimy płacić tak dużo?

Więcej za polisę OC muszą płacić właścicielki aut - ustalili analitycy z serwisu Rankomat.pl. Fot. Rankomat.pl Więcej za polisę OC muszą płacić właścicielki aut - ustalili analitycy z serwisu Rankomat.pl.
Sławomir Bobbe

Wysokość składek obowiązkowego ubezpieczenia OC kierowców najbardziej spadła w kujawsko-pomorskiem. Marna to pociecha dla bydgoszczan, którzy płacą najwięcej w regionie.

Konieczność opłacania corocznej, obowiązkowej składki OC spędza sen z powiek kierowcom. O ile ci ze sporym stażem i wysokimi zniżkami nie odczuwają tego tak bardzo, to początkujący, młodzi kierowcy napotykają często zaporowe ceny wystawiane przez ubezpieczycieli. Wiele towarzystw, traktując tę grupę jako najbardziej ryzykowną i podatną na wypadki (a więc i wypłatę odszkodowania) celowo zawyża stawki, by zniechęcić ich do podpisywania umów. Bywa i tak, że cena ubezpieczenia jest zbliżona do ceny auta, którym młoda osoba jeździ.

Serwis Rankomat.pl przeanalizował wysokości składek na OC we wszystkich województwach w pierwszym kwartale tego roku i porównał z zeszłym rokiem. Z analiz tych wynika, że wysokość składek najbardziej spadła w naszym województwie. W porównaniu do 1 kwartału zeszłego roku to o 7,8 procent mniej. Tak mocno stawki spadły jeszcze tylko w Wielkopolsce. Obecnie mediana cen OC w kujawsko-pomorskiem wynosi 688 złotych.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.