Sławomir Bobbe

Dlaczego na niektórych bydgoskich pływalniach nie ma szatni rodzinnych, a dzieci muszą przebierać się w WC?

W dobrze zarządzanych basenach i parkach wodnych, stworzenie rodzinnych szatni  jest oczywistością. Niestetym ciągle są miejsca, w których matka z synem Fot. 123rf.com W dobrze zarządzanych basenach i parkach wodnych, stworzenie rodzinnych szatni jest oczywistością. Niestetym ciągle są miejsca, w których matka z synem i ojciec z córką nie mają się gdzie przebrać
Sławomir Bobbe

Jesteś ojcem i idziesz na basen ze swoją córką, jesteś mamą i chcesz popływać z małym synem? Masz organizacyjny problem, który trudno rozwiązać.

- W zeszłym tygodniu pojechałem na basen Neptun przy ZSM na ul. Swarzewskiej z 6-letnią córką na pierwsze zajęcia z pływania. Od osoby prowadzącej dowiedziałem się o nowym zarządzeniu dyrektora basenu. Zarządzenie ma na celu dyskryminację córek przychodzących z tatą lub synów z mamą. W związku z tym, że nie ma na basenie szatni rodzinnej, zostałem poinformowany, że moja córka ma się przebierać w toalecie! - mówi pan Krzysztof (nazwisko do wiad. red.).

Dyskryminacja rodziców

- Córka ze łzami w oczach pytała dlaczego wszystkie dzieci mogą iść do szatni (były mamy z córkami i ojcowie z synami), a my musimy iść do ubikacji. Może dyrektor jest niekompetentny, może nie ma dzieci, a może z premedytacją szkaluje dzieci wychowywane przez jednego rodzica? - zastanawia się nasz Czytelnik. - Po przebraniu w ubikacji córka musiała paradować w stroju przez główny hol, gdzie dostaliśmy klucz do... męskiej szatni, mimo, że to córka miała korzystać z basenu, a ja siedzieć na widowni.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.