Wojciech Mąka

Czy w strefach parkowania w Bydgoszczy jednak będzie drożej?

Jakie będą losy opłat w strefie parkowania w Bydgoszczy, dowiemy się pewnie po wyborach samorządowych. Fot. Tomasz Czachorowski Jakie będą losy opłat w strefie parkowania w Bydgoszczy, dowiemy się pewnie po wyborach samorządowych.
Wojciech Mąka

Samorządy mogą zostać zmuszone przez rząd do podniesienia opłat za parkowanie w centrach miast. W imię... walki ze smogiem. Bydgoszcz mówi: - Nic z tego!

O sprawie już pisaliśmy. Na początku lipca Sejm uchwalił nowelizację ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, która umożliwia tworzenie w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców dwóch typów stref parkowania: zwykłej oraz tylko śródmiejskiej - z o wiele wyższą opłatą.

Jeżeli ustawę przyjmie Senat i podpisze prezydent, miasta będę mogły ustalić stawkę za godzinę parkowania na poziomie aż 9,99 złotych.

Bydgoszcz w deklaracjach dotyczących podniesienia opłat jest jednoznacznie stanowcza. Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Wojciech Mąka

Zajmuję się szeroko pojętą tematyką sądowa i policyjną - od relacjonowania procesów po sprawy kryminalne . Nie stronię także od opisywania spraw związanych z samorządem - zwłaszcza w kontrowersyjnych aspektach. Prywatnie jestem miłośnikiem historii II wojny światowej na jej europejskich teatrach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.