Sławomir Bobbe

Czy potrzebujemy nowego turystyczno-pielgrzymkowego szlaku w regionie?

Zrobienie z Wyszogrodu liczącej się atrakcji turystycznej wymagałoby czasu i przede wszystkim sporego nakładu środków Fot. Dariusz Bloch Zrobienie z Wyszogrodu liczącej się atrakcji turystycznej wymagałoby czasu i przede wszystkim sporego nakładu środków
Sławomir Bobbe

Tragiczne losy św. Wojciecha mogłyby być kanwą do stworzenia dobrego produktu turystycznego. Czy jest taka wola? Czy szlak św. Wojciecha mógłby stać się takim turystycznym hitem jak biegnący przez pół Europy szlak św. Jakuba?

Święty Wojciech, jeden z głównych katolickich patronów Polski, między innymi przez nasz region zmierzał w kierunku pogańskich Prus, które zamierzał ewangelizować. Został jednak zabity w okolicach dzisiejszego Elbląga.

Historia związana ze św. Wojciechem daje nam ogromny potencjał turystyczny, w który warto inwestować. Szlak turystyczno-pielgrzymkowy mógłby być nie tylko pieszy i rowerowy, ale w części również wodny, wiślany - uważa Robert Szatkowski, przewodniczący Stowarzyszenia „Wyszogród”

- Historia związana ze św. Wojciechem daje nam ogromny potencjał turystyczny, w który warto inwestować. Szlak turystyczno-pielgrzymkowy mógłby być nie tylko pieszy i rowerowy, ale w części również wodny, wiślany. Żeby powołać do życia taki projekt potrzebna byłaby jednak współpraca kilku województw. O tym, że warto to zrobić świadczy szlak św. Jakuba, na którym co roku pojawiają się tysiące pielgrzymów - uważa Robert Szatkowski, przewodniczący Stowarzyszenia „Wyszogród”.

w dalszej części artykułu:

 • Więcej o szlaku związanym ze św. Wojciechem
 • Co Kościół na organizację takiego szlaku w regionie?
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.