Małgorzata Pieczyńska

Czy na ul. Focha w Bydgoszczy jeszcze w tym roku powstanie przystanek wiedeński? Trwa powtórzony przetarg

Przystanki wiedeńskie, czyli takie, na których zrównano poziom jezdni z chodnikiem i spowolniono ruch, są już w niektórych polskich miastach, np. w Fot. Jacek Smarz Przystanki wiedeńskie, czyli takie, na których zrównano poziom jezdni z chodnikiem i spowolniono ruch, są już w niektórych polskich miastach, np. w Toruniu.
Małgorzata Pieczyńska

Tylko jedna oferta i to bardzo droga wpłynęła w powtórzonym przetargu, który ma wyłonić wykonawcę pierwszego w Bydgoszczy peronu wiedeńskiego. O tej inwestycji w mieście mówi się już od kilku lat.

Pod koniec ubiegłego roku drogowcy ogłosili przetarg na przebudowę placu Teatralnego wraz z fragmentem ul. Focha. Zakładał on m.in., wykonanie przystanku wiedeńskiego o długości 40 m po południowej stronie jezdni. Niestety, na przetarg nie odpowiedział żaden wykonawca. Postępowanie przetargowe zostało więc unieważnione i przetarg powtórzono.

W miniony poniedziałek (4 marca) nastąpiło otwarcie ofert. Jak się okazało, zgłosiła się tylko jedna firma - Strabag, która prace wyceniła na ponad 4,5 mln zł, podczas gdy miasto na sfinalizowanie zamówienia planowało wydać nieco ponad milion zł. Jednocześnie firma z Pruszkowa zaproponowała udzielenie 5-letniej gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane.

Co dalej przystankiem wiedeńskim? Czy miasto przeznaczy więcej pieniędzy na inwestycję i to jednak Strabag zostanie jej wykonawcą? Czy może przetarg znów będzie powtórzony? Te pytania skierowaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu!

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.