Cztery ulice w centrum Nakła czeka remont

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankieiwcz
Maja Stankiewicz

Cztery ulice w centrum Nakła czeka remont

Maja Stankiewicz

Przetarg na remont ulic już ogłoszono. Dziś mija termin składania ofert przez zainteresowane firmy. Prace rozpocząć się mają wiosną.

Remonty ulic w centrum Nakła rozpoczęto trzy lata temu od przebudowy ul. Bydgoskiej, ks. Skargi, ks. Gepperta i Dworcowej. To była pierwsza tzw. „schetynówka” w gminie.

Od tego czasu co roku modernizowane są w mieście kolejne trakty. W tym drogowcy znowu pojawić się mają w centrum Nakła. Wybór padł na ulice: Sądową, św. Wawrzyńca, ks. Klimackiego oraz ul. Kilińskiego.

Koszt planowanych robót to blisko 4 mln zł. Gmina nie będzie dźwigać go sama. Liczyć może na wsparcie Starostwa Powiatowego w Nakle. Samorząd otrzymać ma także dofinansowanie z tzw. narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.

Jeśli ogłoszony przetarg zakończy się pomyślnie podpisaniem umowy z wykonawcą, nie będzie odwołań, inwestycja rozpocząć się może już wiosną. Prowadzona ma być etapami aż do jesieni, by nie paraliżować ruchu w tej części miasta.

Utrudnienia mogą być jednak duże, bo to przecież trakty dojazdowe do kościoła św. Wawrzyńca, sądu, Urzędu Skarbowego i banku. W pobliżu jest też duży market. Ruch tu naprawdę spory. Kierowcom łatwo nie będzie. Do tematu wrócimy.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.