Ciasno na listach wyborczych KE - otworzy ją Radosław Sikorski

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Ciasno na listach wyborczych KE - otworzy ją Radosław Sikorski

Sławomir Bobbe

- Jedynką będzie Radosław Sikorski, ja zajmę drugie lub trzecie miejsce na liście - mówi Janusz Zemke, poseł do Parlamentu Europejskiego z SLD.

Wielki kongres europejskiej chadecji (EPP) który miał miejsce w Warszawie w zeszłym tygodniu dał mocne wsparcie Tadeuszowi Zwiefce, który zbiera bardzo dobre recenzje za swa pracę w brukselskich komisjach. To wsparcie może nie wystarczyć w zderzeniu z arytmetyką. W tych wyborach liczy się bowiem nie tylko wynik kandydata w regionie, ale zsumowywane są wszystkie wyniki wszystkich kandydatów, a dopiero później dzielone miejsca „biorące”.

Tadeusz Zwiefka może dość nieoczekiwanie przenieść się jednak do Wielkopolski. Dlaczego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.