Chórzyści pożegnali prezesa

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Chórzyści pożegnali prezesa

Iwona Góralczyk

Odszedł Zbysław Pilarski, jeden z członków Chóru Moniuszko w Żninie. Dał się poznać z najlepszej strony nie tylko swoim kolegom śpiewakom.

Był lubiany przez liczne grono mieszkańców grodu Śniadeckich. Ceniono pana Zbysława jako osobę o wysokiej kulturze, życzliwą dla drugiego człowieka.

Był zawsze pełen uśmiechu, umiłował śpiew oraz działalność w Chórze Moniuszko. Wstąpił do tego stowarzyszenia w kwietniu 1985 roku. Śpiewał nieprzerwanie przez 31 lat, aż do śmierci. Był też prezesem tego chóru przez 23 lata (w okresie od 1992 do 2015 roku).

W czasie szefowania przez Zbysława Pilarskiego zespół doczekał się wielu zaszczytów, koncertów i wydarzeń.

- Ponieśliśmy niepowetowaną stratę. Odszedł gorliwy śpiewak, bardzo dobry organizator i działacz - mówią koledzy chórzyści.

Zbysław Pilarski otrzymał odznaki: Brązową (1992 rok), Złotą (2004 rok), Złotą z Laurem (2014 rok) przyznane przez Polski Związek Chórów i Orkiestr.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.