Wojciech Mąka

Ceny wody w Bydgoszczy bez zmian. Na pół roku...

Kilka minut deszczu, a kanalizacja przestaje w mieście dawać radę. Co dalej z cenami za „deszczówkę Fot. Dariusz Bloch/archiwum Kilka minut deszczu, a kanalizacja przestaje w mieście dawać radę. Co dalej z cenami za „deszczówkę
Wojciech Mąka

Wody, ścieki i „deszczówka” na razie będą kosztować tyle, co dziś. Jednak w 2018 r. na rynek cen wkroczy centralna instytucja Wody Polskie. Jakie będą jej regulacje, na razie nikt nie wie.

Zmian w taryfach opłat za wodę, ścieki i „deszczówkę” w przyszłym roku nie będzie - zdecydowała wczoraj Rada Miasta. Stawki więc zostają na poziomie 5,15 zł brutto za metr sześcienny wody dostarczonej przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację, i 5,27 zł za metr odebranych ścieków.

Podczas wczorajszych obrad pojawił się jednak jeszcze jeden problem - słynnej „deszczówki” i „wód roztopowych”, które trafiają do kanalizacji w mieście z wielu dachów - poczynając od tych na domkach jednorodzinnych, przez bloki, szkoły, parkingi po zakłady przemysłowe. Tu ceny też nie zmieniły się - 3,96 zł brutto miesięcznie za metr kwadratowy powierzchni. Ale cena nie rozwiewa wątpliwości...

Jesteśmy pod ochroną

Od czasu wprowadzenia haraczu za deszcz MWiK nie pobiera go od wszystkich. - Płacimy jako miasto za drogi gruntowe, dużą część pokrywa Zarząd Dróg Miejskich, a np. ze szkołami umowy Miejskie Wodociągi mają już zawarte indywidualnie - przypomniał na sesji prezydent Rafał Bruski.

Podkreślił, że w przyszłym roku indywidualne gospodarstwa i mieszkańcy wciąż będą chronieni przez miejskie dopłaty przekazywane Wodociągom. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że we wczoraj przegłosowanych taryfach nie było ani słowa o dofinansowaniu przez miasto prywatnych osób.

Przeczytaj dalszą część artykułu:

  • Wody Polskie mają się utrzymywać z opłat za wodę, więc faktycznie za pół roku możemy mieć duży problem
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Wojciech Mąka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.