Bydgoszczanka trafiła do Teleexpressowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Z filcu i patyczków po lodach potrafi zrobić cuda

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoszczanka trafiła do Teleexpressowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Z filcu i patyczków po lodach potrafi zrobić cuda

Małgorzata Pieczyńska

- Kawałek filcu, mulina, drewniane kule na mole, nakrętki, zmywak kuchenny, patyczki po lodach. Niby nic, a wystarczy, by własnoręcznie wykonać aniołka czy mebelki dla lalek - mówi bydgoszczanka Monika Harasimowicz. Jej niesamowity talent dostrzegł także "Teleexpress".

- Nie skończyłam żadnej szkoły plastycznej. Jestem samoukiem - mówi pani Monika. - Czasem śmieje się, że te umiejętności odziedziczyłam w genach po wujku, który jest plastykiem. Tylko, że on maluje obrazy. A ja przez 20 lat pracowałam w banku i nawet nie przyszło mi do głowy, że mogę zająć się rękodziełem.

Zdecydował przypadek. - Któregoś dnia wybrałam się do marketu na zakupy - mówi bydgoszczanka. - Na jednej z półek znalazłam filc w promocyjnej cenie. Kupiłam go, bo mam dwie córki Nadię i Nataszę. Pomyślałam, że może przyda się im do szkoły. Schowałam go do szafy i tak sobie leżał przez dłuższy czas.

Jedną z trudniejszych prac był anioł dla mojego kochanego taty Maniusia, który uwielbia jazdę na rowerze - mówi pani Monika. - Nie wiedziałam z czego zrobić koła do roweru. Aż tu nagle wypatrzyłam czarne podkładki filcowe. Nadały się. Sporo namęczyłam się też przy wykonaniu klawiszy dla muzyka, a włosy policjantce wykonałam ze starej sprutej czapki.

w dalszej części artykułu:

 • Jak to się stało, że Pani Monika zajęła się wykonywaniem miniaturowych mebelków i figurek?
 • Z czego powstają te cudeńka?
 • Galeria zdjęć prac Pani Moniki
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.